Kierunki studiów WarszawaStudia geograficzneStudia Warszawa

Geodezja i kartografia – studia w Warszawie

Postaw na studia i karierę zawodową związane z geodezją lub gospodarką i zarządzaniem nieruchomościami – wybierz studia na kierunku geodezja i kartografia w Warszawie. Gdzie studiować?

Kierunek geodezja i kartografia ma w swojej ofercie Politechnika Warszawska. Studia I stopnia (inżynierskie) są prowadzone bez podziału na specjalności (Wydział Geodezji i Kartografii PW).

Podczas studiów poznasz instrumenty, metody i oprogramowanie używane w pracach geodezyjnych i kartograficznych. Będziesz wiedział jak analizować, przetwarzać i wykorzystywać dane przestrzenne. Nauczysz się również projektować i tworzyć bazy tych danych. Będziesz miał zajęcia, podczas których nauczysz się wykonywać pomiary geodezyjne i opracować dokumentację techniczną.

Przekazana wiedza fachowa oraz nabyte umiejętności pozwalają na wykonywanie prac z zakresu geodezji, systemów informacji przestrzennej, kartografii, fotogrametrii i teledetekcji, gospodarki nieruchomościami. Absolwenci nabywają umiejętności kierowania zespołami ludzkimi wykonującymi zadania zlecone, zakładania małych firm i zarządzania nimi oraz korzystania z przepisów prawa w zakresie niezbędnym do wykonywania zawodu i prowadzenia działalności gospodarczej. Wiele uwagi podczas studiów poświęca się kształtowaniu cech uniwersalnych, które dają absolwentom podstawę do dalszego samokształcenia i rozwoju.

Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w firmach prywatnych, jednostkach państwowych i samorządowych związanych z geodezją lub zajmujących się gospodarką i zarządzaniem nieruchomościami.

Kierunek geodezja i kartografia w Warszawie

Więcej informacji o kierunkach geograficznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia geograficzne Warszawa. Interesujesz się naukami przyrodniczymi w szczególności geografią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz –  studia geograficzne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Warszawie i woj. mazowieckim:

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia