Kierunki studiówKierunki studiów LublinStudia artystyczneStudia Lublin

Grafika – UMCS w Lublinie

Zdobądź wiedzę i umiejętności z zakresu rysunku, malarstwa, rzeźby oraz fotografii, jak również teorii, historii, rynku i marketingu sztuki. Wybierz studia na kierunku grafika!

Stacjonarne, jednolite studia magisterskie na kierunku Grafika trwają 5 lat (10 semestrów) i kończą się realizacją dyplomu artystycznego w zakresie dyscyplin graficznych oraz napisaniem pracy magisterskiej. 

Absolwent jednolitych studiów 5-letnich na kierunku grafika posiada wiedzę i umiejętności w zakresie warsztatowych technik grafiki artystycznej, graficznych programów komputerowych, między innymi ADOBE Photoshop, Illustrator, InDesign oraz liternictwa i typografii, grafiki wydawniczej i projektowania grafiki dla internetu, projektowania UI/UX, grafiki 3D, a także multimediów i animacji komputerowej. Jego kwalifikacje obejmują przygotowanie zawodowe grafika komputerowego oraz doświadczenie pracy w wydawnictwie lub agencji reklamowej w trakcie praktyki zawodowej. 

Absolwent posiada umiejętności w dziedzinie rysunku, malarstwa, rzeźby oraz fotografii. Zna zagadnienia historii i teorii sztuki, historii grafiki, filozofii i estetyki, teorii i historii kultury, marketingu i rynku sztuki. W swojej pracy wykorzystuje znajomość psychologii twórczości i psychologii reklamy. Jest przygotowany do projektowania i realizacji działań w obszarze animacji kultury i promocji sztuki. 

Zaawansowane kształcenie kierunkowe obejmuje posługiwanie się warsztatowymi technikami grafiki artystycznej: linorytu, suchorytu, akwaforty, akwatinty, litografii, serigrafii; łączenie technik klasycznych z drukiem cyfrowym i technikami unikatowymi. W zakresie grafiki projektowej – zdobycie profesjonalnych umiejętności w zakresie projektowania plakatu, znaków graficznych, liternictwa, książki, ilustracji, grafiki wydawniczej, grafiki wystawienniczej, stron internetowych, materiałów reklamowych. Kształcenie w zakresie multimediów i grafiki cyfrowej obejmuje animację cyfrową i projekty artystyczne oparte na montażu obrazu i dźwięku. 

Absolwent kierunku grafika uzyskuje tytuł magistra i jest przygotowany do podjęcia studiów doktoranckich w obszarze sztuk plastycznych i nauk o sztuce. 

Profile zawodowe absolwentów:

  • artysta grafik, profesjonalny twórca przygotowany do samodzielnej pracy artystycznej,
  • dyrektor kreatywny w agencji reklamowej,
  • projektant grafiki użytkowej – w pracowniach projektowych, wydawnictwach, agencjach reklamowych,
  • grafik komputerowy – posługujący się programami do tworzenia grafiki i animacji oraz grafiki na potrzeby stron internetowych,
  • grafik w produkcji gier komputerowych,
  • projektant multimediów – w studiach filmowych,
  • kurator wystaw,
  • animator kultury, organizujący imprezy i wydarzenia kulturalne,
  • promotor sztuk plastycznych na rynku sztuki, zatrudniony w galeriach, muzeach, instytucjach promocyjnych, mass-mediach.

Strona kierunku: GRAFIKA , Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia artystyczne Lublin. Interesujesz się sztuką zarówno w kontekście sztuk plastycznych lub muzycznych i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia artystyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia