Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia medyczneStudia Wrocław

Kierunek lekarsko-dentystyczny we Wrocławiu

Przeglądasz medyczne kierunki studiów we Wrocławiu? Myślisz, że kierunek lekarsko-dentystyczny może być dla Ciebie dobrym wyborem? Dowiedz się więcej o stomatologii.

Kierunek lekarsko-dentystyczny prowadzi Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

Kierunek lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Stomatologia to dział medycyny, dlatego studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w pierwszych latach zbliżone do tych na kierunku lekarskim. Lekarz dentysta zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób i zaburzeń w zakresie jamy ustnej. Po otrzymaniu dyplomu może pracować jako lekarz dentysta w zakresie całej stomatologii lub może po uzyskaniu jednej ze specjalizacji pracować jako specjalista posiadający szerszą i bardziej specjalistyczną wiedzę z zakresu np. stomatologii zachowawczej, chirurgii stomatologicznej, ortodoncji, protetyki czy periodontologii.

Aby zostać lekarzem-dentystą, należy ukończyć trwające 5 lat studia, po których następuje roczny staż oraz Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy. Po spełnieniu tych warunków można ubiegać się o odbycie rezydentury z takich specjalizacji jak stomatologia dziecięca, stomatologia zachowawcza z endodoncją, protetyka, periodontologia, chirurgia stomatologiczna, chirurgia twarzowo-szczękowa, ortodoncja, zdrowie publiczne. Odbycie rezydentury nie jest jednak konieczne, żeby móc wykonywać zawód lekarza-dentysty.

Stomatolog nie musi się ograniczać tylko do pracy w gabinecie. Można pracować w placówkach niepublicznych, publicznych, czy instytutach badawczo-naukowych, a także spełniać się jako dydaktyk, np. na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Kierunek lekarsko-dentystyczny we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Wrocław. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia