Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia sportoweStudia Wrocław

Kierunek sport – studia we Wrocławiu

Dwie wrocławskie uczelnie proponują we Wrocławiu kandydatom kierunek sport. Wśród nich jest Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz jedna z wrocławskich uczelni niepaństwowych.

Sport na AWF we Wrocławiu

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu proponuje kandydatom studia I i II stopnia – kierunek sport. Studia realizowane są na dwóch specjalnościach. Specjalność trenerska przeznaczona jest dla zawodników, którzy trenują jakiś sport od co najmniej trzech lat. Druga specjalność to: Menadżer sportu.

Rekrutacja na studia odbywa się na podstawie świadectwa maturalnego. Ilość punktów rekrutacyjnych jest przyznawana na podstawie wyników egzaminu maturalnego z trzech przedmiotów na poziomie podstawowym lub rozszerzonym spośród: języka polskiego, języka obcego, matematyki, fizyki, biologii, chemii, geografii, historii. Dodatkowo w postępowaniu rekrutacyjnym na specjalność trenerską wymagane jest zaświadczenie (wystawione przez klub sportowy) o uprawianiu sportu klasyfikowanego przez co najmniej 3 lata.

Studia na kierunku sport w Wyższej Szkole Sportu we Wrocławiu

Studia licencjackie sport to studia dla wszystkich tych którzy chcą zdobywać nowe kompetencje i umiejętności niezbędne do pracy na rynku sportowym.

Studia licencjackie obejmują 3 lata kształcenia w następującej formie:

1 rok – to realizacja modułów podstawowych – gdzie realizujemy wprowadzenie do zagadnień modułów specjalnościowych, a także wzbogacamy naszych studentów w wiedzę ogólną dot. sportu i nie tylko.

2 i 3 rok – to kształcenie modułowe. Każdy ze studentów będzie mógł wybrać 6 modułów – które zrealizuje podczas kolejnych dwóch lat studiów. Moduły będą składać się z przedmiotów specjalnościowych, dedykowanych specjalnie dla każdego z tych modułów. Interesujesz się zarządzaniem? Na pewno znajdziesz odpowiednią ścieżkę dla siebie. A może chciałbyś zgłębić wiedzę dot. sportu dzieci i młodzieży? Wybierając odpowiedni moduł na pewno się nie zawiedziesz.

Uczelnia oferuje następujące moduły specjalnościowe:

 • Coaching i zarządzanie zespołem sportowym
 • Psychologiczne aspekty sportu
 • Teoria treningu sportowego
 • Zarządzanie organizacją sportową
 • Prawne i finansowe uwarunkowania sportu
 • Rozwój osobisty
 • Marketing sportowy
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi w sporcie
 • Organizacja sportu młodzieżowego
 • Zarządzania talentami w sporcie
 • Analiza danych w organizacji sportowej
 • Projektowanie eventów sportowych

Edukacja realizowana jest w formie hybrydowej – połączenie zajęć stacjonarnych wraz z e-learningiem.

Kierunek sport na studiach we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia sportowe Wrocław. Interesujesz się dyscyplinami sportowymi, myślisz w przyszłości zostać trenerem lub menedżerem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia sportowe w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia