Kierunki studiówKierunki studiów KrakówStudia KrakówStudia medyczne

Kosmetologia – Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Studia na kierunku kosmetologia w KWSPZ pozwolą na zdobycie najnowszej wiedzy i specjalistycznych umiejętności niezbędnych w pracy kosmetologa!

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia zaprasza na studia licencjackie na kierunku kosmetologia (możliwość kontynuowania nauki na studiach II stopnia).

Kosmetologia jest obecnie najnowocześniej rozwijającą się dziedziną dermatologii. Kosmetolog to specjalista zajmujący się poprawianiem i przywracaniem urody. Zajmuje się profilaktyką, która ma na celu opóźnienie zewnętrznych oznak starzenia się oraz zachowanie jak najdłużej sprawności życiowej. Absolwent posiada umiejętności prawidłowego wykonywania zabiegów kosmetologicznych, pielęgnacyjnych, upiększających i leczniczych z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań. Jest przygotowany do współpracy z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo.

Obecnie program studiów został zmodyfikowany z uwagi na dynamiczny rozwój stosowanych technologii. Wymagało to zwiększenia ilości zajęć praktycznych stawiając absolwentów KWSPZ w czołówce polskich kosmetologów.

Absolwent Kosmetologii będzie mógł:

  • ustalić rodzaj zabiegu kosmetycznego zgodnie z rozpoznaniem,
  • poprawnie wykonać zabiegi kosmetyczne, pielęgnacyjne i upiększające,
  • prawidłowo odczytać recepturę kosmetyku i ustalić jego właściwe zastosowanie,
  • ściśle współpracować z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo,
  • znać metody stylizacji sylwetki i wizażu.

Absolwenci przygotowani są również do prowadzenia firm z szeroko rozumianej promocji zdrowia i urody. Uzyskują przygotowanie do profesjonalnego posługiwania się techniką komputerową oraz do kierowania gabinetami kosmetycznymi i salonami odnowy biologicznej.

Obszar działalności zawodowej:

  • ośrodki SPA,
  • centra odnowy biologicznej,
  • gabinety kosmetyczne,
  • firmy produkujące kosmetyki,
  • organizacje zajmujące się promocją zdrowia.

W trakcie studiów studenci mają możliwość korzystania z różnego rodzaju branżowych, dodatkowych szkoleń organizowanych poza zajęciami dydaktycznymi, które pozwalają poszerzyć kwalifikacje oraz zdobyć dodatkowe certyfikaty i dyplomy.

Sprawdź KIERUNKI STUDIÓW w KWSPZ

ZOBACZ RÓWNIEŻ: KRAKOWSKA WYŻSZA SZKOŁA PROMOCJI ZDROWIA – REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE:

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia