NoweStudia podyplomoweStudia społeczne

Kryminalistyka i metody zwalczania przestępczości – Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

Zdobądź wiedzę i kwalifikacje niezbędne w pracy zawodowej w strukturach MSWiA oraz w firmach zabezpieczających kompleksowo bezpieczeństwo!

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu ma w swojej ofercie studia podyplomowe na kierunku Kryminalistyka i metody zwalczania przestępczości, adresowane są do absolwentów wyższych uczelni zamierzających podjąć pracę lub pracujących w strukturach MSWiA lub firmach zajmujących się kompleksowym zabezpieczaniem bezpieczeństwa.

Studia pozwalają uzupełnić wiedzę dotyczącą aktualnych metod i technik zapobiegania, wykrywania i zwalczania przestępczości w ujęciu kryminalno-prawnym. Studia uzupełniają również wiedzę funkcjonariuszy państwowych, umożliwiając zdobycie nowych kompetencji i awans, a osobom ubiegającym się o zatrudnienie w obszarze bezpieczeństwa dają kwalifikacje umożliwiające realizację planów zawodowych.

W programie studiów podyplomowych:

  • aktualne tendencje w zakresie zapobiegania, wykrywania i zwalczania szeroko rozumianej przestępczości w ujęciu kryminalno-prawnym (sfera operacyjna i procesowa);
  • wiedza i praktyczne umiejętności z zakresu działań mających na celu udaremnienie przestępstw przeciwko życiu i mieniu;
  • prowadzenie działań śledczych;
  • podstawy prawa karnego i prawa karnego procesowego oraz ich praktyczne zastosowanie;
  • wiedza z zakresu psychologii osobowości, zachowań przestępczych i negocjacji;
  • współczesne zagrożenia przestępczością i umiejętność podjęcia konkretnego działania zmierzającego do eliminacji niepożądanych zachowań.

Studia adresowane są do absolwentów wyższych uczelni posiadających dyplom co najmniej licencjata  i zamierzających podjąć pracę lub pracujących w:

  • strukturach MSWiA  (m.in. Policja, ABW, CBA, Straż Graniczna)
  • firmach zajmujących się kompleksowym zabezpieczaniem bezpieczeństwa (m.in. prywatne firmy ochrony, agencje detektywistyczne)

Sprawdź inne STUDIA PODYPLOMOWE na tej Uczelni!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: WYŻSZA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia