Matematyka stosowana – Politechnika Wrocławska

Matematyka stosowana to trwające siedem semestrów studia inżynierskie. Mają one charakter aplikacyjny i uczą praktycznego zastosowania metod matematycznych w technice, przemyśle i biznesie. Gwarantują też silne powiązanie kształcenia z aktualnymi potrzebami rynku pracy.

Matematyka stosowana na PWr powstała w 1968 roku jako pierwszy taki kierunek studiów w Polsce! Jego twórcą był pierwszy dyrektor Instytutu Matematyki i długoletni kierownik Studium Podstawowych Problemów Techniki na Politechnice Wrocławskiej – profesor Stanisław Gładysz. Studia na tym kierunku, najpierw na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki, a obecnie na Wydziale Matematyki Politechniki Wrocławskiej, mają więc już niemal 50 letnią tradycję. Absolwenci matematyki stosowanej znakomicie sprawdzili się na rynku pracy w kraju i zagranicą. Znaleźć ich możemy w takich firmach jak: KGHM S.A., General Electric, Hewlett Packard, IBM, Credit Suisse, Santander Bank Polska, GK Europa, AXA XL czy Nokia.

Obecny program kierunku Matematyka stosowana został przygotowany, zgodnie z najnowszymi wytycznymi „Mathematics and Industry” European Science Foundation przez zespół badawczy Centrum Hugona Steinhausa, specjalizujący się od lat w zastosowaniach matematyki.

Kierunek adresowany jest do studentów, którzy oprócz wiedzy matematycznej pragną poznać jej zastosowania w technice, przemyśle i biznesie. Kursy w ramach studiów prowadzone są przez specjalistów w zakresie zastosowań matematyki, w tym przez przedstawicieli przemysłu i biznesu. Studenci będą mieli możliwość wyboru kursów praktycznych ukierunkowujących ich na przyszłą pracę zawodową. Dodatkowo, mogą oni uczestniczyć w praktykach prowadzonych w firmach przemysłowych lub finansowych.

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia ścisłe Wrocław
Studia techniczne Wrocław
Politechnika Wrocławska

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia