Matura 2021 – język polski

Wtorek – 4 maja 2021 roku – rozpoczynają się egzaminy maturalne. Na początek – język polski na poziomie podstawowym.

Jakie tematy obstawiają maturzyści? “Dziady”, “Pan Tadeusz”, “Lalka” – te tytuły są według nich najbardziej prawdopodobne.

Egzamin z języka polskiego rozpoczął się o godz. 9:00. Na dzisiejszy dzień został również zaplanowany egzamin pisemny na poziomie rozszerzonym z języka łacińskiego i kultury antycznej (na godz. 14:00). Sprawdź harmonogram Matury 2021.

Znamy już treść arkuszy egzaminacyjnych. Jak zawsze najwięcej emocji budzi arkusz wypracowania. Co ciekawe przeczucia maturzystów dotyczące pojawienia się tematu związanego z “Lalką” okazały się trafne. W drugim temacie do wyboru maturzyści mogli zmierzyć się z “Ziemią obiecaną”.

Temat 1. Czy ambicja ułatwia człowiekowi osiągnięcie zamierzonego celu? Rozważ problem, odwołując się do fragmentu Lalki Bolesława Prusa, całego utworu oraz do wybranego tekstu kultury.

Temat 2. Miasto – przestrzeń przyjazna czy wroga człowiekowi? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Ziemi obiecanej Władysława Stanisława Reymonta oraz do wybranych tekstów kultury.

Arkusze egzaminacyjne:

JĘZYK POLSKI – MATURA 2021 – POZIOM PODSTAWOWY – TEST

JĘZYK POLSKI – MATURA 2021 – POZIOM PODSTAWOWY – WYPRACOWANIE

JĘZYK ŁACIŃSKI I KULTURA ANTYCZNA – MATURA 2021 – POZIOM ROZSZERZONY

Przykładowe odpowiedzi:

JĘZYK POLSKI – MATURA 2021 – ODPOWIEDZI


Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

uczelnie.info.pl/miasta-akademickie/

uczelnie.info.pl/kierunki-studiow/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia