Mediacje sądowe i interwencja kryzysowa – studia podyplomowe na UG

Uniwersytet Gdański zaprasza na studia podyplomowe: Mediacje sądowe i interwencja kryzysowa. Zgodnie z tytułem studiów, nastawione są one na moc mobilizowania ludzkich możliwości, radzenie sobie z kryzysami oraz opanowanie sztuki dostrajania się do drugiego człowieka. Przekazywana wiedza, wykorzystana zapobiegawczo, może pomóc słuchaczom podczas pracy w rozwinięciu dojrzałej, pozbawionej psychicznych mechanizmów obronnych rozumnej osoby, która w przyszłości będzie sobie konstruktywnie radziła z napięciami.

Celem studiów jest zdobycie przez słuchaczy specjalistycznej wiedzy z zakresu alternatywnych form rozwiązywania konfliktów i sporów, mediacji sądowych, negocjacji, komunikacji społecznej oraz interwencji kryzysowej. Zdobędą również praktyczne umiejętności diagnozowania, projektowania i ewaluacji prowadzonych oddziaływań. Celem studiów na tym kierunku jest również nauczenie uczestników myślenia i działania w paradygmacie profesjonalnej interwencji kryzysowej.

Dzięki zdobytej wiedzy wzbogacony zostanie warsztat pracy, który może być wykorzystywany w placówkach oświatowych, wychowawczych, konsultacyjnych, pomocy społecznej, resocjalizacyjnych a także poradniach psychologiczno – pedagogicznych i w ramach wykonywania wolnych zawodów, poprzez podniesienie kompetencji profesjonalnych. Propozycja studiów podyplomowych z mediacji sądowych i interwencji kryzysowej jest dedykowana osobom, które chcą dowiedzieć się jak umiejętnie łączyć teorię z praktyką, aby skutecznie osiągać zamierzone cele. Słuchacze dowiedzą się, jak trafnie dobierać poszczególne koncepcje do pojawiających się problemów w otaczającej ich rzeczywistości społecznej. Zmieni to ich potencjalną sytuację zawodową poprzez uelastycznienie własnej oferty na rynku pracy.

Więcej informacji: Mediacje sądowe i interwencja kryzysowa – Uniwersytet Gdański

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET GDAŃSKI – REKRUTACJA

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia