Kierunki studiówKierunki studiów CieszynKierunki studiów KatowiceStudia artystyczneStudia CieszynStudia Katowice

Muzyka w multimediach – studia w Katowicach

Chcesz tworzyć dźwięk na potrzeby gier komputerowych lub komponować muzykę w zakresie sztuki audiowizualnej? Kierunek muzyka w multimediach wydaje się być wymarzony dla Ciebie!

Studia na kierunku muzyka w multimediach, które proponuje Uniwersytet Śląski w Katowicach (prowadzi je Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie), adresowane są do osób o szerokich zainteresowaniach w zakresie kreacji oraz przetwarzania muzyki i dźwięku. Przygotowują specjalistów w obszarze kompozycji i aranżacji, metod cyfrowej rejestracji dźwięku, przetwarzania cyfrowego, dźwięku przestrzennego, rejestracji i przetwarzania głosu, sprzętu
i oprogramowania MIDI, a także postprodukcji dźwięku w rzeczywistości wirtualnej, m.in. w grach oraz programach edukacyjnych.

Proponowany program kształcenia zawiera możliwość wyboru przez studenta własnej ścieżki edukacyjnej, z której jedna dotyczy tworzenia dźwięku w grach komputerowych, druga – komponowania muzyki w sztukach audiowizualnych. 

A jak wyglądają perspektywy zawodowe absolwentów tego kierunku? Absolwenci będą przygotowani do samodzielnej działalności artystycznej w obszarze kompozycji i aranżacji, aktywności w zakresie stosowania metod cyfrowej rejestracji dźwięku, przetwarzania cyfrowego, dźwięku przestrzennego, rejestracji i przetwarzania głosu, sprzętu i oprogramowania MIDI, a także działalności w obszarze postprodukcji dźwięku w rzeczywistości wirtualnej, m.in. w grach oraz programach edukacyjnych. Studia przygotowują również do pracy w charakterze autora ilustracji muzycznej (autora warstwy muzycznej) dla potrzeb produkcji audiowizualnych ze szczególnym uwzględnieniem projektów audiowizualnych – sieciowych, telewizyjnych i krótkich form filmowych.

Strona kierunku: MUZYKA W MULTIMEDIACH , Uniwersytet Śląski w Katowicach

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia artystyczne Katowice. Interesujesz się sztuką zarówno w kontekście sztuk plastycznych lub muzycznych i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia artystyczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia