Kierunki studiów LublinnewStudia LublinStudia przyrodniczeStudia rolnicze

Ogrodnictwo – studia w Lublinie

Naukę na kierunku ogrodnictwo można podjąć dzięki propozycji, którą dla kandydatów przygotował Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytet Przyrodniczego w Lublinie przygotował dla was w tym roku studia inżynierskie stacjonarne i niestacjonarne na kierunku ogrodnictwo.

Ogrodnictwo na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu

Ogrodnictwo to dziedzina nauki zajmująca się hodowlą i uprawą roślin sadowniczych, warzywnych, zielarskich i ozdobnych, a także projektowaniem, urządzeniem i pielęgnacją terenów zieleni.

Przykłady przedmiotów

Treści podstawowe: zagadnienia związane z botaniką, fizjologią, genetyką i hodowlą roślin, biotechnologią.

Treści kierunkowe: kształcenie w zakresie produkcji ogrodniczej ze szczególnym uwzględnieniem uprawy roślin sadowniczych, warzywnych, przyprawowych, ozdobnych oraz  w zakresie nasiennictwa i szkółkarstwa oraz projektowania, urządzania i pielęgnacji terenów zieleni.

Ponadto przekazywane są treści obejmujące zagadnienia z ekonomiki i organizacji produkcji ogrodniczej oraz ochrony roślin.

Gdzie będziesz mógł pracować po studiach?

  • w gospodarstwach sadowniczych i szkółkarskich, w tym ekologicznych, w firmach i ośrodkach doradztwa rolniczego, giełdach i centrach ogrodniczych, firmach dostarczających środki produkcji dla gospodarstw,
  • w gospodarstwach warzywniczych i zielarskich, w tym ekologicznych, w firmach i ośrodkach doradztwa ogrodniczego, giełdach i centrach ogrodniczych, firmach dostarczających środki produkcji dla gospodarstw,
  • w gospodarstwach produkujących rośliny ozdobne i ozdobny materiał szkółkarski, w instytucjach i przedsiębiorstwach na stanowiskach związanych z doradztwem ogrodniczym, w firmach zajmujących się aranżacją wnętrz, w kwiaciarniach, na giełdach kwiatowych, w firmach ogrodniczych specjalizujących się w zakładaniu, konserwacji i rewaloryzacji terenów zieleni, parków i ogrodów.
  • w gospodarstwach ogrodniczych, grupach producenckich, w firmach doradczych i szkoleniowych, instytucjach i firmach na stanowiskach związanych z doradztwem ogrodniczym

Przedmioty maturalne uwzględniane w rekrutacji: język obcy nowożytny oraz jeden przedmiot  do wyboru: biologia, chemia, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, matematyka.

Kierunek ogrodnictwo w Lublinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia przyrodnicze Lublin. Interesujesz się przyrodą, ochroną środowiska i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia przyrodnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia