NoweStudia biologiczneStudia KrakówStudia podyplomoweStudia przyrodnicze

Opiekun zwierząt w ogrodach zoologicznych – Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Opiekun zwierząt w ogrodach zoologicznych to studia podyplomowe na URK, skierowane do osób zainteresowanych pracą ze zwierzętami utrzymywanymi w ogrodach zoologicznych.

Studia podyplomowe na kierunku Opiekun zwierząt w ogrodach zoologicznych proponuje Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Celem kształcenia na studiach podyplomowych jest uzyskanie przez słuchacza aktualnej wiedzy niezbędnej w pracy ze zwierzętami utrzymywanymi w ogrodach zoologicznych, a także podnoszenie świadomości na temat znaczenia pracy opiekuna w harmonijnym realizowaniu celów i funkcjonowaniu ogrodów zoologicznych

Uczestnicy studiów zdobywają wiedzę z zakresu: systematyki, biologii i ekologii gatunków, podstaw profilaktyki weterynaryjnej, dobrostanu, etologii z elementami szkolenia zwierząt, żywienia i rozrodu, metod stosowanych w realizowaniu programów hodowlanych, oraz optymalizacji warunków utrzymania i opieki nad zwierzętami z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa.

Zajęcia prowadzone są w formie hybrydowej: wykładów w formie zdalnej, ćwiczeń stacjonarnych, zajęć terenowych i praktyk w polskich i zagranicznych ogrodach zoologicznych oraz seminarium w formie zdalnej Zajęcia prowadzone przez nauczycieli akademickich Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Uniwersytetu w Zurychu oraz pracowników ogrodów zoologicznych we Wrocławiu, Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Chorzowie, jak również krajowych konsultantów współpracujących z ogrodami zoologicznymi.

Na studia podyplomowe są przyjmowani absolwenci studiów wyższych, którzy posiadają dyplom ukończenia co najmniej studiów pierwszego stopnia (inżynierskich lub licencjackich) lub studiów drugiego stopnia (magisterskich) lub jednolitych studiów magisterskich.

Więcej o tym kierunku studiów podyplomowych i rekrutacji na stronie URK oraz stronie kierunku: opiekunzwierzat.urk.edu.pl

Sprawdź inne studia podyplomowe na URK, na które jest obecnie prowadzona rekrutacja!

ZOBACZ TAKŻE: UNIWERSYTET ROLNICZY W KRAKOWIE – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ RÓWNIEŻ – Rekrutacja na studia w Polsce:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Udostępnij:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia