Kierunki studiówKierunki studiów GdańskStudia ekonomiczneStudia Gdańsk

Podatki i doradztwo podatkowe – Uniwersytet Gdański

Interesują Cię studia ekonomiczne w Gdańsku, a szczególnie kierunek podatki i doradztwo podatkowe? Zapoznaj się z propozycją studiów na UG!

Podatki i Doradztwo podatkowe to innowacyjny, międzywydziałowy kierunek studiów utworzony wspólnie przez Wydział Prawa i Administracji oraz Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

Jego celem jest nadanie studentom zaawansowanych kompetencji w zakresie prawa podatkowego oraz rachunkowości, o charakterze zarówno teoretycznym, jak i praktycznym. Kierunek obejmuje niemal całość zagadnień objętych egzaminem na doradcę podatkowego oraz znaczną część zagadnień objętych egzaminem na biegłego rewidenta. Wpis na listę doradców lub biegłych wymaga jednak uprzedniego odbycia praktyk i aplikacji (wyłącznie w przypadku biegłego) oraz zdania stosownych egzaminów. Kierunek Podatki i Doradztwo podatkowe zdobył certyfikat „Studia z przyszłością” w I edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacji Kierunków Studiów.

Wiedza i umiejętności zdobyte w trakcie studiów na kierunku Podatki i Doradztwo podatkowe predysponują absolwentów do pracy w:

  • działach podatkowych, finansowych, księgowych i prawnych przedsiębiorców,
  • kancelariach doradztwa podatkowego,
  • kancelariach prawnych (w szczególności radcowskich i adwokackich),
  • biurach rachunkowych,
  • urzędach organów podatkowych i organów kontroli skarbowej,
  • przygotowuje do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie doradztwa podatkowego, usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, czy badania sprawozdań finansowych.

Strona kierunku: PODATKI I DORADZTWO PODATKOWE , Uniwersytet Gdański

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Uniwersytet Gdański

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Gdańsk. Interesujesz się naukami ekonomicznymi, podatkami, finansami, rachunkowością, chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobaczstudia ekonomiczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia