Politechnika Krakowska – popularne kierunki studiów

Podobnie jak w latach poprzednich, najpopularniejszym wśród kandydatów na studia kierunkiem jest informatyka – informuje Politechnika Krakowska. Warto podkreślić, że pierwsze trzy miejsca w rankingu popularności zajęły kierunki informatyczne.

Zainteresowanie kandydatów wyrażone liczbą osób na jedno miejsce w pierwszych postępowaniach kwalifikacyjnych zdecydowanie wskazuje, że najpopularniejszym kierunkiem tegorocznej rekrutacji na studia I stopnia jest informatyka oferowana przez Wydział Informatyki i Telekomunikacji PK. O jedno miejsce walczyło tam 12 osób. Podsumowanie w liczbach bezwzględnych również wypada imponująco, bowiem na informatykę stacjonarną aplikowało ponad 1300 osób. Dla porównania, w ubiegłym roku w I turze zarejestrowało się 1222 kandydatów. Wielu kandydatów wybrało informatykę stosowaną lub informatykę w inżynierii komputerowej:

  • Informatyka – 12 osób na 1 miejsce
  • Informatyka stosowana – 10
  • Informatyka w inżynierii komputerowej – 9

Wśród kierunków cieszących się największym zainteresowaniem kandydatów znalazły się również architektura, budownictwo, automatyka i robotyka, elektrotechnika i automatyka, mechanika i budowa maszyn, biotechnologia, środki transportu i logistyka, inżynieria medyczna, inżynieria produkcji, gospodarka przestrzenna, energetyka, odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna oraz inżynieria środowiska.

Rekrutacja na PK – inaczej niż przed rokiem – prowadzona jest w trybie ciągłym. Ostateczne wyniki znane będą dopiero we wrześniu. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące zasad rekrutacji, harmonogramów prac poszczególnych komisji rekrutacyjnych, kierunków studiów oraz wymaganych dokumentów można znaleźć w Portalu Rekrutacyjnym uczelni. Tam również możliwość przejścia do systemu elektronicznej rejestracji. Należy bardzo dokładnie sprawdzać sekcję ogłoszeń WKR, w której komisje m.in. podają informacje o zakończonych naborach na poszczególne kierunki.


Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia