MaturaNoweZ życia uczelni

Politechnika Łódzka – próbne matury z PŁ

Kolejna edycja matur próbnych z Politechniką Łódzką ruszyła! Uczniowie do 30 października mają możliwość sprawdzenia wiedzy z matematyki, fizyki, chemii oraz języka angielskiego.

Politechnika Łódzka zaprasza do rozwiązywania arkuszy egzaminacyjnych z matematyki, fizyki, chemii, informatyki i języka angielskiego, które będą dostępne na platformie www.infimat.p.lodz.pl. Arkusze próbne zostały przygotowane przez pracowników uczelni i nauczycieli wiodących liceów w Łodzi. Bezpłatna matura próbna została przygotowana na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Arkusze będą dostępne do 30 października do godz. 18:00.

Do matury próbnej można przystąpić w dowolnym czasie i miejscu. Uczniowie mogą wypełnić arkusz w zaciszu domowym lub na komputerze w szkole. Aby przystąpić do matury próbnej, wystarczy zarejestrować się na platformie i wybrać odpowiedni przedmiot. Arkusz z zadaniami wyświetla się przez 180 minut, co limituje czas udzielania odpowiedzi. Wyniki dostępne będą po zalogowaniu od północy 30 października 2022 r. Uczniowie będą mogli obejrzeć swój arkusz i sprawdzić miejsca, w których popełnili błędy.

Do rozwiązywania jednego arkusza można przystąpić jednokrotnie na jeden adres mailowy. Zahasłowane arkusze dostępne są także na stronie Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ w zakładce “Konkursy i matury”. Hasła do wszystkich arkuszy zostały wysłane na adresy mailowe szkół podane w wykazie na stronie MEiN.

Inicjatywa ma pomóc uczniom w sprawdzeniu swojej wiedzy i lepszym przygotowaniu do egzaminu dojrzałości. Organizatorzy mają nadzieję, że udział w maturze próbnej Politechniki Łódzkiej pomoże uczniom zdać maturę na satysfakcjonującym poziomie.

(Informacja prasowa PŁ)

ZOBACZ RÓWNIEŻ: POLITECHNIKA ŁÓDZKA – REKRUTACJA NA STUDIA, AKTUALNOŚCI

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia