Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia prawniczeStudia Wrocław

Prawo e-biznesu we Wrocławiu

Prawo e-biznesu to ciekawa propozycja studiów dla osób zainteresowanych prawem, ekonomią, transformacją cyfrową i szeroko pojętym biznesem prowadzonym za pośrednictwem Internetu.

Studia na kierunku Prawo e-biznesu, które ma w swojej ofercie Uniwersytet Wrocławski, prowadzone są w trybie niestacjonarnym – zaocznym.

Kierunek ten stanowi połączenie wiedzy z zakresu prawa oraz ekonomii i finansów. Ogólnym celem kształcenia jest rozwój kompetencji cyfrowych i prawnych niezbędnych w nowoczesnym obrocie gospodarczym.

Program studiów obejmuje przedmioty, dzięki którym zdobędziesz wiedzę, kompetencje i umiejętności przydatne w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, we wspieraniu profesjonalnym doradztwem lub wykonywaniu obowiązków pracownika w dynamicznie rozwijającym się sektorze ICT (technologii informacyjno-komunikacyjnych), czy też handlu elektronicznego (e-commerce).

Na zajęciach podstawowych lub fakultatywnych poznasz najważniejsze regulacje prawa cywilnego, karnego i administracyjnego dotyczące transformacji cyfrowej obrotu gospodarczego. Dowiesz się m.in. o regulacjach sektora finansowego, w tym prawie podatkowym ważnym dla przedsiębiorców, o stosunkach prawnych zatrudnienia i prawa socjalnego związanych z transformacją cyfrową (praca zdalna, elementy work-life balance), czy też poznasz prawne aspekty rozwoju sztucznej inteligencji i nowych technologii oraz korzyści i ryzyko związane z ich rozwojem. Nauczysz się sporządzać m.in. umowy, pisma w sprawach administracyjnych związanych z działalnością gospodarczą, wnioski o finansowanie projektu e-biznesowego, zarządzać danymi.

Perspektywy zawodowe:

  • prowadzenie własnej działalności gospodarczej,
  • zarządzanie przedsiębiorstwami działającymi w Internecie,
  • zatrudnienie w przedsiębiorstwach z szeroko rozumianego sektora ICT,
  • firmy i instytucje związane z przetwarzaniem informacji gospodarczych, prawnych, administracyjnych i finansowych.

Kierunek prawo e-biznesu we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia prawnicze Wrocław. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia prawnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Prawo we Wrocławiu

Wśród kierunków prawniczych największy prestiż mają jednolite studia magisterskie na…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Udostępnij:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia