Kierunki studiów SzczecinNoweStudia medyczneStudia Szczecin

Ratownictwo medyczne z bezpieczeństwem morskim i sektora offshore w Szczecinie

Kierunek Ratownictwo medyczne z bezpieczeństwem morskim i sektora offshore to ciekawa propozycja Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Studia na kierunku Ratownictwo medyczne z bezpieczeństwem morskim i sektora offshore proponuje kandydatom Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie (prowadzi je Wydział Nauk o Zdrowiu PUM).

W toku studiów nauczysz się rozpoznawania nagłego stanu zagrożenia zdrowia i życia oraz poznasz medyczne czynności ratunkowe. Zdobędziesz wiedzę z zakresu bezpieczeństwa morskiego i sektora offshore, a także systemów ratownictwa medycznego w Polsce i innych państwach świata. Nie będą Ci obce regulacje prawne i zasady etyczne, odnoszące się do wykonywania zawodu ratownika medycznego.

Po ukończeniu tego kierunku Twoje kompetencje pozwolą Ci podjąć pracę w placówkach ochrony zdrowia takich jak: Szpitalne Oddziały Ratunkowe (SOR-y), zespoły ratownictwa medycznego i specjalistyczne służby ratunkowe, np. w Państwowej Straży Pożarnej, Wojsku Polskim czy w Policji. Możesz sprawdzić się też jako
przedstawiciel firmy farmaceutycznej, bądź instruktor pierwszej pomocy. Natomiast dzięki przedmiotom związanym z bezpieczeństwem morskim oraz sektorem offshore znajdziesz zatrudnienie na jednostkach pływających, platformach wiertniczych lub morskich i lądowych farmach wiatrowych

Jak wyglądają zasady rekrutacji na ten kierunek? Wystarczy dowolny przedmiot maturalny zdawany na poziomie podstawowym lub rozszerzonym, pozytywny wynik egzaminu sprawnościowego oraz zaliczenie sprawdzianu umiejętności pływania.

Obejrzyj materiał filmowy o tym kierunku:

Kierunek Ratownictwo medyczne z bezpieczeństwem morskim i sektora offshore w Szczecinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Szczecin. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne.

Czytaj również:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia