Seksuologia kliniczna – studia podyplomowe w UNS w Łodzi

Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi zaprasza na 2-semestralne studia podyplomowe “Seksuologia kliniczna”, które przygotowują do pracy diagnostycznej i terapeutycznej w poradniach seksuologicznych, klinikach i szpitalach psychiatrycznych.

Studia podyplomowe “Seksuologia kliniczna”, które proponuje kandydatom Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi, obejmują przekazywanie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu seksuologii będącej połączeniem analiz i poszukiwań na gruncie medycyny i psychologii. Seksuologia kliniczna koncentruje się bowiem na zaburzeniach seksualności – ich etiologii, patogenezie, symptomatologii i leczeniu.

Celem studiów jest dostarczenie kompleksowej wiedzy o uwarunkowaniach seksualności człowieka w obszarze normy i patologii a także rozwijanie kompetencji efektywnego wykorzystywania metod diagnostycznych, edukacyjnych interwencyjnych i terapeutycznych w tym obszarze. Studia przygotowują absolwentów do udzielania profesjonalnej pomocy jednostkom lub parom z problemami seksualnymi.

Program przygotowany jest z myślą o absolwentach wszystkich kierunków studiów wyższych, a w szczególności psychologów, pedagogów oraz lekarzy. Ukończenie studiów daje możliwość ubiegania się o certyfikat seksuologa klinicznego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Studia przygotowują absolwentów do pracy diagnostycznej i terapeutycznej w poradniach seksuologicznych, klinikach i szpitalach psychiatrycznych. Studia przygotowują także do pracy biegłego sądowego i edukatora seksualnego.

Więcej informacji o tym kierunku na stronie Uczelni

Sprawdź inne STUDIA PODYPLOMOWE oraz SZKOLENIA I KURSY w UNS w Łodzi

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UCZELNIA NAUK SPOŁECZNYCH W ŁODZI – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia