Kierunki studiów Łódźrodzaje studiów ŁódźStudiaStudia logistyczneStudia Łódź

Studia logistyczne w Łodzi

Czy można studiować logistykę w Łodzi? Tak i to na kilku uczelniach. Logistyka to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi gospodarki. Potrzebni są fachowcy, których kompetencje wykorzystane zostaną w procesach produkcji, w handlu i usługach. Od kilku lat zarobki w branży rosną. Może studia logistyczne uznasz za ciekawą dla siebie ofertę.

Studia logistyczne w Łodzi to szansa na podjęcie atrakcyjnego kształcenia, które zapewniają w mieście cztery uczelnie. Kierunki logistyczne mają w swojej ofercie Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki oraz niepaństwowe Akademia Nauk Społecznych w Łodzi oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Lodzi. Staranny wybór uczelni i kierunku to poznanie specjalności, zasad rekrutacji oraz perspektyw, jakie otworzą się przed absolwentami po ukończeniu studiów. Nasz krótki przegląd zaczynamy od Politechniki Łódzkiej i kierunku logistyka.

Logistyka na Politechnice Łódzkiej

Studia prowadzone są przez Kolegium Logistyki Politechniki Łódzkiej. Studenci tego kierunku zdobywają wiedzę i umiejętności zawodowe odpowiadające aktualnym, współczesnym wymaganiom stawianym inżynierom logistyki. Program kształcenia obejmuje wiedzę z zakresu zarządzania nowoczesnymi systemami logistycznymi, a także z podstaw zarządzania i ekonomii, towaroznawstwa, zarządzania produkcją i usługami, finansów i rachunkowości oraz prawa.

Logistyka na Politechnice Łódzkiej to także możliwość wyboru jednej ze specjalności:

  • systemy informatyczne w logistyce
  • zarządzanie logistyczne

Studia na tym kierunku otwierają wiele perspektyw i możliwości, ponieważ logistyka jest obecnie jednym z kluczowych obszarów rozwoju. Uzyskane kwalifikacje są poszukiwane na rynku pracy i bez wątpienia pozostaną takimi w dającej się przewidzieć przyszłości. Potwierdzają to analizy i prognozy rynku pracy oraz doświadczenia naszych absolwentów.

Absolwenci kierunku logistyka są przygotowani do pracy w działach logistyki przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych i usługowych, a także w jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się logistyką. Mogą też pracować w jednostkach gospodarczych, centrach logistycznych, firmach spedycyjno-transportowych, w których wymagana jest wiedza logistyczna, informatyczna, techniczna i ekonomiczna oraz umiejętności organizacyjne.

Logistyka na Uniwersytecie Łódzkim

Charakter w ogólnym opisie celów studiów jest podobny do tego, który już poznaliście przy okazji Politechniki Łódzkiej. Kierunek realizuje Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ Inne niż na uczelni technicznej są specjalności:

  • Informatyczne wspomaganie decyzji logistycznych (studia stacjonarne i  niestacjonarne); 
  • Logistyka w przedsiębiorstwie (studia stacjonarne i  niestacjonarne); 
  • Logistyka transgraniczna (studia stacjonarne); 
  • Zasoby w sieciach dostaw (studia stacjonarne). 

Zobacz film o tym, że warto studiować logistykę na Uniwersytecie Łódzkim.

Studia z logistyki na Uniwersytecie Łódzkim

Kierunek logistyka na uczelniach niepaństwowych w Łodzi

Jedną z uczelni, która proponuje kandydatom na studia kierunek logistyka jest Społeczna Akademia Nauk. Na tej uczelni proponowane są specjalności: Logistyka handlu i dystrybucji, Transport – Spedycja – Logistyka oraz Zarządzanie jakością w systemach produkcyjnych.

Dowiedz się dlaczego warto studiować logistykę na SAN

Kierunek logistyka w SAN

Kierunki logistyczne w Łodzi 2024

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków logistycznych – sprawdź naszą stronę studia logistyczne Łódź. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia logistyczne w Polsce.

Czytaj także:

Logistyka w Łodzi

Interesują Cię studia logistyczne? Wybierasz się na studia na kierunku…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia