Kierunki studiówKierunki studiów KoszalinStudia KoszalinStudia techniczne

Sieci i instalacje budowlane w Koszalinie

Budynki zanim zostaną dopuszczone do użytku, muszą być wyposażone w instalacje i podłączone do sieci. Poznaj kierunek sieci i instalacje budowlane

Studia na kierunku sieci i instalacje budowlane prowadzi Politechnika Koszalińska.

Na rynku pracy brakuje wysoko wykwalifikowanej kadry, przygotowanej do realizacji działań inżynierskich szeroko rozumianego procesu budowlanego, w szczególności zagadnień projektowania, wykonawstwa i eksploatacji systemów sieciowych ale i również systemów technologicznych. Studia na kierunku Sieci i Instalacje Budowlane są gwarancją przyszłego zatrudnienia i rozwoju zawodowego.

Studenci poznają technologie związane z wykorzystaniem, przekształcaniem i ochroną zasobów środowiskowych. Dotyczy to najnowocześniejszych metod uzdatniania wody, oczyszczania ścieków, ochrony atmosfery oraz recyklingu, utylizacji i zagospodarowania odpadów.

Absolwenci tego kierunku otrzymują tytuł zawodowy inżyniera i są poszukiwani jako kadra kierownicza w przedsiębiorstwach i zakładach przemysłowych, zajmując się ogrzewnictwem, klimatyzacją, wentylacją, wodociągami, kanalizacją, gazownictwem, uzdatnianiem wody, ochroną atmosfery, odnawialnymi źródłami energii, usuwaniem i przetwarzaniem odpadów itd. Absolwenci są cenionymi pracownikami w biurach projektowych, przedsiębiorstwach i firmach wykonawczych, jednostkach planowania przestrzennego, organach planowania i kontroli inwestycji.

Absolwenci są również pożądanymi pracownikami w urzędach i instytucjach administracji państwowej i samorządowej, mających związek z budownictwem, inżynierią i ochroną środowiska, jak również są przygotowani do tworzenia i rozwoju indywidualnej przedsiębiorczości. 

Kierunek sieci i instalacje budowlane w Koszalinie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Koszalin. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Koszalin.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Koszalinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Koszalinie:

Studia w Koszalinie

Kierunki studiów w Koszalinie

Rekrutacja na studia w Koszalinie

Uczelnie Koszalin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia