Sinologia – studia w Polsce

Chiny jako światowe mocarstwo ekonomiczne, kulturowe i militarne kusi magią swojej egzotyki, magią możliwych szans biznesowych, perspektywą karier dyplomatycznych. Sprawdzamy, które z polskich uczelni pozwalają poznać na poziomie filologicznym język chiński.

Kierunek sinologia obecny jest w ofercie największych polskich uniwersytetów, które gwarantują możliwość kontynuacji po studiach I stopnia nauki na II stopniu w celu uzyskania tytułu magistra.

Dla wszystkich uczelni, które prowadzą kierunek sinologia cele są zbliżone. Składają się na nie: intensywny kurs języka chińskiego, prezentację i poznanie systemów pisma chińskiego, opanowanie języka w mowie i piśmie, zdobycie wiedzy o kulturze, historii Chin.

Wśród renomowanych uczelni, które kształcą sinologów znajduje się również Wyższa Szkoła Języków Obcych z Poznania. Jedna z największych polskich uczelni filologicznych.

Języka chińskiego można również nauczyć się na studiach, które w ofercie pojawiają się jako dopełnienie filologii angielskiej. Mamy więc np. na Uniwersytecie Śląskim: FILOLOGIA ANGIELSKA, TŁUMACZENIOWA Z JĘZYKIEM CHIŃSKIM. Na SWPS w Warszawie spotkacie FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM CHIŃSKIM. Języka chińskiego można uczyć się na studiach w Rzeszowie – Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, w połączenie z językiem rosyjskim w Bydgoszczy (UKW). Ciekawa jest również propozycja kierunku FILOLOGIA ANGIELSKO-CHIŃSKA na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Możliwość nauczenia się języka chińskiego dają także często studia z grupy studiów azjatyckich, realizowane przez wydziały politologiczne lub wydziały stosunków międzynarodowych. Na Uniwersytecie Łódzkim – Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ jednym z przedmiotów na kierunku studia azjatyckie jest właśnie nauka języka chińskiego. Podobne propozycja mają dla kandydatów np. UJ, UW.

Jak widać z powyższego przeglądu jest w Polsce kilka miast, w których można uczyć się już po maturze języka chińskiego w ramach studiów I stopnia.

Uczelnie prowadzące kierunek sinologia w Polsce

Szukasz innych propozycji kierunków filologicznych, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia