Śląski Uniwersytet Medyczny uruchomi nowe kierunki studiów

W ofercie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego pojawią się dwa nowe kierunki studiów, które będą prowadzone przez Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach poinformował, że planuje uruchomić – prawdopodobnie już od października 2022 roku – dwa nowe kierunki studiów na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Bytomiu. Nowe propozycje dla kandydatów to koordynator medyczny oraz bezpieczeństwo i higiena pracy (BHP) są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy i będą dostępne zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Rekrutacja na oba kierunki studiów ma się rozpocząć pod koniec kwietnia 2022 roku.

Studia na kierunku koordynator medyczny przygotowywać będą specjalistów w zakresie organizacji i monitorowania procesu diagnostyczno-leczniczego pacjenta. Studenci po pierwszym roku nauki będą mogli wybrać jedną ze specjalności: koordynator w opiece onkologicznej lub koordynator w opiece kardiologicznej. Specjalności te wynikają z aktualnego zapotrzebowania, Uczelnia nie wyklucza, że z czasem będzie wprowadzać kolejne. Studenci będą pozyskiwać wiedzę i umiejętności od wykwalifikowanych specjalistów, wieloletnich dydaktyków, naukowców i praktyków w swoich dziedzinach – lekarzy różnych specjalizacji, specjalistów zdrowia publicznego, biologów, dietetyków, socjologów, psychologów, specjalistów z zakresu marketingu i zarządzania, a także koordynatorów medycznych z ramienia Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Koordynatorów Opieki Onkologicznej (ON-KO). 

Kierunek bezpieczeństwo i higiena pracy to reakcja na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów BHP. Różnorodność branż, w których mieliby pracować, wymaga ich specjalizowania się na coraz większą skalę. W ramach programu kształcenia na tym kierunku przygotowano 15 przedmiotów w dwóch wariantach do wyboru. Studenci tego kierunku zdobywać będą interdyscyplinarną, zaawansowaną wiedzę medyczną, psychologiczną, prawną i administracyjną oraz nabędą umiejętności sprawnego podejmowania działań poprawiających warunki pracy osób zatrudnionych. Absolwenci będą mogli podjąć pracę jako inspektorzy lub specjaliści ds. BHP. Będą również przygotowani do prowadzenia własnej działalności.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY W KATOWICACH – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia