Kierunki studiów Wrocławrodzaje studiów WrocławStudiaStudia artystyczneStudia Wrocław

Studia artystyczne we Wrocławiu

Kandydaci na studia artystyczne we Wrocławiu powinni zapoznać się przede wszystkim z ofertą Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Akademii Muzycznej. Zainteresowanie wzbudzić może również propozycja wrocławskich uczelni niepublicznych: np. SWPS.

Dwie typowo artystyczne uczelnie we Wrocławiu zapewniają kandydatom bardzo szeroki wybór kierunków studiów. W zakresie sztuk plastycznych oferta wrocławskiej ASP należy do wyróżniających się w skali całego kraju. Zainteresowanie muzyczne z powodzeniem można realizować na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Poznaj dokładniej studia artystyczne we Wrołlawiu!

Grafika na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Program studiów proponowany przez ASP we Wrocławiu obejmuje grafikę artystyczną oraz projektowanie graficzne wraz z odpowiadającym im programem z zakresu fotografii i grafiki intermedialnej. W czasie zajęć studenci zdobywają wiedzę oraz uczą się praktycznego zastosowania różnorodnych technik graficznych m.in. takich jak druk wypukły, wklęsły, płaski czy cyfrowy. Jednocześnie poznają metodykę projektowania graficznego, uwarunkowania formalne i gatunkowe w projektowaniu znaku graficznego, identyfikacji wizualnej, reklamy, ilustracji czy interfejsu. Studiują zagadnienia właściwości liter, słów i obrazu oraz zdobywają doświadczenia projektowe w kontakcie z tekstem literackim jako przedmiotem opracowania i interpretowania graficznego.

Przedmiotem kształcenia są także wiedza z obszaru dziejów sztuki i jej współczesnych nurtów oraz klasyczne formy obrazowania. Studenci w oparciu o znajomość tradycji oraz kondycji i kierunków rozwojowych sztuki współczesnej nabywają umiejętność kompleksowego projektowania graficznego.

Perspektywy zawodowe:

 • Projektant stron internetowych,
 • Projektant aplikacji mobilnych,
 • Grafik w agencji reklamowych,
 • Ilustrator książek i czasopism,
 • Grafik komputerowy,
 • Projektant gier komputerowych,
 • Plakacista,
 • Projektant identyfikacji wizualnej.

Kompozycja i teoria muzyki na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

Ten kierunek studiów, który prowadzi Akademia Muzyczna we Wrocławiu, przygotowuje do pracy artystycznej w dziedzinie twórczości kompozytorskiej, działalności artystycznej w instytucjach kultury i mediach, pracy w dziedzinie publicystyki i krytyki muzycznej, pracy doradczej w zakresie szeroko rozumianej kultury muzycznej, a w przypadku wyboru specjalności muzykoterapia – do pracy w zakresie wykorzystania terapeutycznego oddziaływania muzyki na procesy wspomagania leczenia, rehabilitacji i profilaktyki prozdrowotnej.

Specjalności:

 • Kompozycja,
 • Teoria muzyki,
 • Muzykoterapia.

Scenografia na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Jeśli interesujesz się kulturą i sztuką, w szczególności teatrem i filmem, lubisz komponować ze sobą formy przestrzenne, bryły, a także kształty, struktury i faktury, masz zdolności manualne zwłaszcza w zakresie budowania form przestrzennych, nieustannie tworzysz wykorzystując do tego różne techniki plastyczne – to jest wysoce prawdopodobne, że kierunek scenografia na ASP we Wrocławiu jest stworzony właśnie dla Ciebie!

W ramach zajęć studenci mają do dyspozycji pracownie, sale wykładowe, sale lub pracownie multimedialne i laboratoria. Studenci uzyskują wiedzę o tworzeniu znaku semantycznego w scenografii, o przetwarzaniu pojęć literackich na formy plastyczne umieszczone w projektowanej przestrzeni.

Zdobywają również umiejętności przetwarzania literatury na znaki plastyczne, a także umiejętności tworzenia inscenizacji teatralnej projektując rzut scenografii na konkretnym rzucie teatru. Uzyskują także wiedzę o komunikacji w przestrzeni teatralnej, wyznaczają tereny gry aktorskiej. Studenci uczą się twórczo interpretować tekst literacki, formułować opinie i sądy, wypowiadać się.

Perspektywy zawodowe:

 • Scenograf teatralny, filmowy oraz telewizyjny,
 • Projektant ubioru,
 • Kostiumograf,
 • Lalkarz,
 • Rekwizytor,
 • Projektant wnętrz.

Możesz dowiedzieć się więcej o innych kierunkach artystycznych, dostępnych dla kandydatów na studia we Wrocławiu – skorzystaj z linków na poniższej liście.

Kierunki studiów artystycznych we Wrocławiu 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia artystyczne Wrocław. Interesujesz się sztuką zarówno w kontekście sztuk plastycznych lub muzycznych i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia artystyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia