Studia rolnicze w Łodzi

Jeśli chodzi o studia rolnicze w Łodzi, to nie ma tutaj typowo rolniczych kierunków studiów, ale w zakresie nauk o żywności można znaleźć ciekawe propozycje w ofercie Politechniki Łódzkiej – Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ.

Studia na kierunku technologia żywności i żywienie człowieka na Politechnice Łódzkiej to doskonała okazja do zdobycia kompetencji przez osoby, które swoją zawodową przyszłość związać chcą z branżą spożywczą.

Studia prowadzi Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ. Dzięki nim zostaniesz inżynierem specjalistą w branży spożywczej, poznasz zasady zdrowego żywienia.

Duża ilość zajęć laboratoryjnych pozwoli Ci na zastosowanie zdobytej wiedzy teoretycznej oraz nabycie umiejętności praktycznych. Zostaniesz specjalistą w zakresie wytwarzania, utrwalania, przechowywania, analizy i oceny jakości surowców oraz produktów spożywczych. Poznasz tajniki technologii skrobi i cukiernictwa, piekarstwa, owocowych i warzywnych, produktów zapachowych i surowców kosmetycznych oraz wielu innych. Przechowywanie oraz dystrybucja żywności nie będą miały przed Tobą tajemnic. Poznasz zasady tworzenia, projektowania nowych produktów żywnościowych na rynku.

Specjalności:

  • inżynieria i analiza żywności,
  • surowce i produkty żywnościowe.

Kierunki studiów rolniczych w Łodzi

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia rolnicze Łódź. Interesujesz się nowoczesnym rolnictwem, zasadami hodowli zwierząt lub produkcją żywności i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia rolnicze.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia