NoweStudia podyplomoweStudia Rzeszów

Study Wars – WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa – studia podyplomowe

Wybierz studia podyplomowe Study Wars – Wiedza o wojnie, które przygotują Cię do pracy w sztabach antykryzysowych, agendach rządowych lub służby w siłach zbrojnych.

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa ma w swojej ofercie 2-semestralne studia podyplomowe na kierunku “STUDY WARS – Wiedza o wojnie“, których celem jest przygotowanie absolwentów do pełnienia funkcji w sztabach antykryzysowych poziomu państwowego i samorządowego lub przygotowanie do służby w siłach zbrojnych i agendach rządowych z tymi siłami związanych.

Program studiów składa się z trzech modułów:

  1. Pierwszy to podstawy taktyki i strategii wojskowej, pozwalającej poznać istotę organizacji armii i reguł, według których działają wszystkie organizacje wojskowe. Sensem tego modułu jest transmisja wiedzy do tej pory wykładanej wyłącznie w szkołach wojskowych.
  2. Drugi to uwarunkowania prawno-traktatowe w zakresie krajowym i międzynarodowym, pozwalające zrozumieć jak są zorganizowane systemy obronne poszczególnych państw, w tym przede wszystkim Polski, oraz jakim ograniczeniom podlegają. To także zajęcia obrazujące związek wojny w decyzjami państwowymi i administracyjnymi.
  3. Trzecim modułem jest przegląd doktryn wojskowych, od najstarszych do tych, które teraz rządzą systemami obronnymi i sposobami prowadzenia wojny. Wojna bowiem uczy się na doświadczeniu oraz ciągłości myśli wojskowej i systemów obrony powszechnej państw. Ten moduł to wprowadzenie w przyszłość wojen i tym samym w rzeczywistość decyzji jakie będzie wymagać przyszłe pole walki.

Więcej informacji na stronie Uczelni – STUDY WARS

Sprawdź inne studia podyplomowe w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: WSPiA RZESZOWSKA SZKOŁA WYŻSZA – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia