UMCS w Lublinie – poznaj topowe kierunki w rekrutacji 2021

Proces rekrutacji na wielu uczelniach w Polsce kończy właśnie swój pierwszy etap. Zakończył się on również na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Jakie są pierwsze wnioski na podstawie danych statystycznych z rekrutacji? Najchętniej kandydaci wybierali kryminologię, psychologię oraz prawo.

Oficjalna strona UMCS informuje:

Psychologia, kryminologia, prawo, finanse i rachunkowość, anglistyka, zarządzanie, informatyka oraz ekonomia – to kierunki, cieszące się największym zainteresowaniem kandydatów podczas tegorocznej rekrutacji na studia w UMCS. Te dane dotyczą liczby rejestracji na studiach stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich.

Ranking popularnych kierunków na UMCS w rekrutacji 2021

 1. psychologia
 2. kryminologia
 3. prawo
 4. finanse i rachunkowość
 5. anglistyka
 6. zarządzanie
 7. informatyka
 8. ekonomia 

Pod względem liczby osób przypadających na jedno miejsce wygrywa kryminologia, na drugim miejscu jest psychologia, następnie: finanse i rachunkowość, anglistyka, zarządzanie, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, ekonomia, logistyka, informatyka oraz produkcja medialna.

Ranking popularnych kierunków na UMCS pod względem ilości osób na jedno miejsce w rekrutacji 2021

 1. kryminologia
 2. psychologia
 3. finanse i rachunkowość
 4. anglistyka
 5. zarządzanie
 6. dziennikarstwo i komunikacja społeczna
 7. ekonomia
 8. logistyka
 9. informatyka
 10. produkcja medialna.

Podczas pierwszej tury rejestracji zainteresowanie podjęciem kształcenia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I stopnia oraz jednolitych magisterskich wyraziło ponad 16 100 osób. Pokazuje to wzrost zainteresowania kandydatów, w tym obcokrajowców, ofertą dydaktyczną UMCS. W systemie obsługi rekrutacji chęć podjęcia studiów na UMCS wyraziło 1869 kandydatów zagranicznych – nie tylko z Ukrainy czy Białorusi, ale również z Azji i Afryki Środkowo-Wschodniej.

źródło: UMCS w Lublinie

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia