Wysokie Krawiectwo – studia podyplomowe w WST w Katowicach

Wysokie Krawiectwo – SILESIA LE GRAND CHIC to 6-semestralne studia podyplomowe, które zapoznają uczestników z arkanami wysokiej klasy krawiectwa i odręcznych wykończeń ubiorów.

Celem studiów podyplomowych na kierunku Wysokie Krawiectwo – SILESIA LE GRAND CHIC, który proponuje Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, jest zapoznanie słuchaczy z arkanami wysokiej klasy krawiectwa i odręcznych wykończeń ubiorów. Szlachetne materiały, dobre wykończenia i kreatywność to cechy Wysokiego Krawiectwa.

Każdy projektant powinien znać podstawy konstrukcji ubioru i krawiectwa oraz posiadać umiejętność odpowiedniego doboru materiałów i dodatków. Jest to także wiedza, którą powinien mieć każdy dyrektor kreatywny w branży modowej czy dyrektor zakupów domu mody, butiku, itd.

Studia trwają 3 lata (6 semestrów) i adresowane są do osób posiadających co najmniej tytuł licencjata, dla których moda jest pasją życiową – chcą ją rozwijać i realizować. Adresatami studiów podyplomowych na tym kierunku są przyszli projektanci, nauczyciele krawiectwa, kadra kierownicza i dyrektorska w branży modowej.

Studia stanowią prestiżową szkołę nauki wysokiego krawiectwa, którą można porównać do studiów MBA lub LL.M. kierowanych do kadry dyrektorskiej. Studia przygotowują do pełnienia odpowiedzialnych funkcji związanych z jakością produkcji odręcznej wysokiej klasy odzieży, sprzedaży i zakupów. Studia prowadzone będą przez wysoko wykwalifikowaną włosko – polską kadrę w doskonale wyposażonych w maszyny i urządzenia szwalnicze pracowniach i laboratoriach Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

Słuchacze podczas studiów otrzymają wiedzę oraz nabędą umiejętności z zakresu włoskiego wysokiego krawiectwa miarowego, projektowania ubioru, rysunku modowego oraz materiałoznawstwa odzieżowego. W trakcie studiów zapoznają się również z najnowocześniejszymi technikami CAD/CAM komputerowej konstrukcji ubioru oraz podstawami prawnymi związanymi z branżą modową.

Ukończenie studiów zostanie potwierdzone otrzymaniem dyplomu: włoskiej szkoły Wysokiego Krawiectwa LE GRAND CHIC oraz świadectwa ukończenia studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Studia zakończone zostaną pokazem kolekcji dyplomowych absolwentów, którzy zaprezentują przed polskimi oraz włoskimi przedsiębiorcami efekty swojej pracy.

Więcej informacji o tym kierunku na stronie Uczelni

Sprawdź inne STUDIA PODYPLOMOWE w WST w Katowicach

ZOBACZ RÓWNIEŻ: WYŻSZA SZKOŁA TECHNICZNA W KATOWICACH – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia