Kierunki studiówKierunki studiów KielceStudia artystyczneStudia Kielce

Wzornictwo przemysłowe w Kielcach

Na kierunku wzornictwo przemysłowe zdobędziesz przygotowanie teoretyczne i praktyczne do podejmowania i rozwiązywania problemów inżynierskich w charakterze projektanta wzornictwa.

Studia na kierunku wzornictwo przemysłowe ma w swojej ofercie Politechnika Świętokrzyska w Kielcach.

Studenci tego kierunku uczą się posługiwać się sprzętem komputerowym oraz programami w zakresie projektowania, prototypowania, komunikacji wizualnej, technologii wytwarzania, prezentacji, obróbki i tworzenia grafiki, a także organizacji i zarządzania.

Wśród realizowanych na kierunku przedmiotów kierunkowych, na szczególną uwagę zasługują zajęcia z zakresu projektowania form przemysłowych, grafiki komputerowej, komputerowych metod wspomagania projektowania i wytwarzania, druku 3D, metod obliczeniowych stosowanych w projektowaniu, projektowania specjalistycznego oraz makietowania i budowy modeli fizycznych.

Nauka na kierunku obejmuje wszelkie etapy projektowania nowych wzorów przemysłowych – od pomysłu, poprzez rysunki odręczne, opracowanie prototypu wirtualnego, obliczenia wytrzymałościowe i optymalizację konstrukcji, wizualizację, kończąc na przygotowaniu prototypu fizycznego (o ile jest to możliwe). Szeroki program kształcenia, oparty na wielu zajęciach praktycznych pozwala studentom zdobywać wiedzę teoretyczną, wzbogacaną umiejętnościami posługiwania się wieloma narzędziami niezbędnymi w pracy projektanta.

Zakres kształcenia:

  • zintegrowane technologie wytwarzania,
  • projektowanie form przemysłowych.

Jak wyglądają perspektywy zawodowe po tym kierunku? Absolwenci otrzymują bardzo dobre przygotowanie teoretyczne i praktyczne do podejmowania i rozwiązywania problemów inżynierskich w charakterze projektanta wzornictwa przemysłowego – z zakresu tworzenia nowych wzorów przemysłowych, opracowywania prototypów, projektowania produktu czy form przemysłowych z uwzględnieniem elementów inżynierskich, sztuk projektowych oraz nauk ekonomicznych.

Absolwenci nabywają kwalifikacje pozwalające na zatrudnienie w biurach i działach projektowych dużych i średnich przedsiębiorstw w różnej branży ogólnoprzemysłowej, a także w małych i mikroprzedsiębiorstwach o profilu projektowym i wytwórczym lub w prowadzonej przez siebie firmie w związku z działalnością gospodarczą, świadcząc usługi indywidualne lub dla średnich i dużych koncernów.

Strona kierunku: WZORNICTWO PRZEMYSŁOWE , Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia artystyczne Kielce. Interesujesz się sztuką zarówno w kontekście sztuk plastycznych lub muzycznych i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia artystyczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Udostępnij

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia