Kierunki studiówKierunki studiów WarszawaNoweStudia techniczneStudia Warszawa

Architektura wnętrz w Warszawie

Chcesz wybrać studia techniczne w Warszawie? Interesuje Cię projektowanie, design, architektura wnętrz?

Studia na kierunku architektura wnętrz proponują w Warszawie trzy niepubliczne uczelnie wyższe. Czym różnią się ich propozycje?

Architektura wnętrz w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Studia na kierunku architektura wnętrz, które proponuje Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie, uczą metodologii tworzenia całego projektu – od zbierania i opracowywania informacji, poprzez koncepcję, aż do dokumentacji wykonawczej.

Studenci zdobywają wiedzę i umiejętności m.in. z zakresu procesu realizacji projektów ze szczególnym uwzględnieniem relacji: kontekst-architektura i człowiek-architektura; historii sztuki i architektury, ze szczególnym uwzględnieniem architektury wnętrz budowli i wnętrz ogrodowo-parkowych oraz sztuk ozdobniczych; dawnych i nowych technik oraz materiałów i wyrobów stosowanych przy kształtowaniu, wyposażaniu, zdobieniu wnętrz; wyboru i doboru elementów i materiałów, a także rozwiązań kolorystycznych w projektach nowych oraz przy adaptacji i rewaloryzacji.

Absolwenci znajdą pracę:

  • w biurach projektowych i firmach deweloperskich,
  • w urzędach administracji samorządowej wszystkich szczebli,
  • w firmach designerskich,
  • przy projektowaniu scenografii, produkcji filmów, sztuk teatralnych czy reklam,
  • przy organizacji wystaw i targów,
  • w pracowniach konserwatorskich.

Architektura wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Studia na kierunku architektura wnętrz, które prowadzi Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania – wnętrz, mebla, wystaw, architektonicznego, detalu miasta, komunikacji wizualnej czy architektury krajobrazu. A także wszystkiego, co uzupełni i wzbogaci ten proces – istotna jest również nauka konstrukcji i formy, budownictwa, modelowania, kompozycji, perspektywy, historii sztuki, malarstwa, rysunku, rzeźby, czy fotografii.

Studenci uczą się pracy przy pomocy różnorodnych narzędzi – od technik tradycyjnych po narzędzia komputerowe i multimedialne. W procesie tym zachowana jest równowaga między założeniami projektowymi, użytymi środkami plastycznymi oraz rozwiązaniami funkcjonalnymi i technicznymi. Od pierwszego semestru aż do dyplomu magisterskiego równolegle do zajęć projektowych realizowane są zajęcia ogólnoplastyczne – co wyróżnia ten wydział i pozwala na wszechstronny rozwój studentów.

Architektura wnętrz w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie (PJATK)

W programie studiów kierunku architektura wnętrz na PJATK w Warszawie zawarte są zagadnienia z obszaru szeroko rozumianej sztuki stosowanej. Studenci poznają zarówno zasady projektowania z wykorzystaniem nowoczesnych i zaawansowanych technologii, jak i projektowania na potrzeby rzemiosła, przy wykorzystaniu prostych technologii. Zajęcia w pracowniach projektowania wnętrz, wystawiennictwa i mebla mają charakter praktycznego rozwiązywania zagadnień projektowych. Nacisk położony jest tu na realizacje techniczne.

Zajęciom projektowym z przedmiotów kierunkowych towarzyszą ćwiczenia i wykłady obejmujące następujące zagadnienia: architektoniczno – budowlane, konstrukcyjne i instalacyjne, realizacje techniczne, techniki wystawiennicze, zagadnienia ergonomii i psychofizjologii widzenia, problematyka światła i barwy oraz techniki komputerowe, komputerowe wspomaganie projektowania.

Zasadniczy nurt kształcenia w dziedzinie przedmiotów kierunkowych uzupełniony jest przez kształcenie plastyczne (rzeźba, rysunek, malarstwo). Umożliwia to studentom nabycie umiejętności stosowania różnych środków wyrazu, tj. budowania języka plastycznego zgodnie z zainteresowaniami i logiką kształtu.

Po ukończeniu 6 semestru na studiach stacjonarnych, studenci wybierają specjalizację i pod kierunkiem promotora tworzą dyplomowy projekt licencjacki z zakresu następujących specjalizacji:

  • projektowania wnętrz,
  • projektowania wystawiennictwa.

Architektura wnętrz w Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie

Studia architektura wnętrz na UTH w Warszawie to fascynujący kierunek, na którym dowiesz się, jak projektować pomieszczenia – od projektu cyfrowego po realizację techniczną. Nauczysz się, na co zwracać uwagę na etapie planowania, przekonasz się, jaki wpływ na samopoczucie mają takie elementy jak akustyka, światło, kolor, wysokość sufitu i wiele innych.

W czasie kolejnych semestrów stopniowo zdobędziesz wiedzę na temat projektowania pomieszczeń, nauczysz się także, jak ważne jest planowanie kosztów, dzięki czemu w przyszłości będziesz mógł jak najlepiej wykonać swoją pracę.

Specjalności:

  • home design,
  • wnętrza publiczne.

Program studiów jest tak samo zróżnicowany, jak zadania, które czekają na ciebie w zawodzie przyszłego projektanta. Żeby być jak najlepszym w swoim fachu, musisz się znać na technicznych aspektach tej branży, ale także na sprzęcie i materiałach budowlanych. Wszystkiego dowiesz się podczas zajęć, które zawierają wszystkie te aspekty wiedzy. Kończąc studia, będziesz ekspertem we wszystkim, co wpływa na końcowy efekt aranżacji pomieszczenia.


Uzyskaj szczegółowe informacje o poszczególnych propozycjach studiów prowadzonych przez warszawskie uczelnie:

Kierunek architektura wnętrz w Warszawie:

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Warszawa. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Warszawa.

CZYTAJ TAKŻE – Studia techniczne Warszawa:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia