Kierunki studiów KielcenewStudia KielceStudia techniczneTOP KielceTop studia

Automatyka i robotyka w Kielcach

Automatyka i robotyka to kierunek studiów, który od lat cieszy się dużą popularnością wśród kandydatów. Doskonałe są perspektywy zawodowe absolwentów. Sprawdź, które uczelnie w Kielcach oferują te studia maturzystom.

Ciągły postęp techniczny, dążenie do obniżania kosztów produkcji i chęć podnoszenia jakości wyrobów prowadzi w wielu działach gospodarki do upowszechniania automatyzacji i a wielu miejscach do wprowadzania robotów. Politechnika Świętokrzyska kształci specjalistów w dziedzinie automatyki i robotyki na studiach inżynierskich I i II stopnia. Poznaj dokładniej kierunek automatyka i robotyka w Kielcach!

Automatyka i robotyka na Politechnice Świętokrzyskiej

Podstawowy cel studiów na kierunku automatyka i robotyka to przygotowanie absolwentów tego kierunku do pracy związanej z projektowaniem, uruchamianiem i eksploatacją automatyki w różnych zastosowaniach przemysłowych i innych, ze szczególnym naciskiem na układy elektrohydrauliczne i elektropneumatyczne. Absolwenci będą również  przygotowani do instalowania i obsługi zautomatyzowanych stanowisk produkcyjnych, w szczególności stanowisk wyposażonych w roboty przemysłowe.

Do ważnych zasobów absolwenta należeć będzie umiejętność korzystania ze sprzętu komputerowego, programowania zarówno komputerów uniwersalnych, jak i sterowników cyfrowych oraz łączenia ich z różnorodnymi urządzeniami zewnętrznymi.

Inżynierowie automatycy posiadają wiedzę z zakresu algorytmów regulacji automatycznej oraz innych algorytmów obliczeniowych i decyzyjnych.

Studia realizowane są w zakresie:

  • automatyka przemysłowa
  • automatyka maszyn i procesów
  • komputerowe systemy sterowania i pomiarów

Zobacz film

Automatyka i robotyka na Politechnice Świętokrzyskiej

Wybrane przedmioty, które obejmuje program studiów:

aplikacje internetowe i mobilne w sterowaniu i monitorowaniu procesów, automatyzacja i robotyzacja produkcji na obrabiarkach CNC, budowa i programowanie robotów, elementy wykonawcze automatyki, internet rzeczy w zdalnym sterowaniu maszyn i procesów, komputerowe systemy sterowania i pomiarów, metody sztucznej inteligencji w układach sterowania, podstawy architektury komputerów i systemów operacyjnych, podstawy szybkiego prototypowania, programowanie sterowników PLC, programowanie w języku C, programowanie w środowisku Labview, programy CAD/CAE w praktyce inżynierskiej, roboty przemysłowe, sieci komunikacyjne w układach automatyki przemysłowej, techniki wizyjne i przetwarzanie obrazów, układy mikroprocesorowe w sterowaniu, wspomaganie projektowania instalacji automatyki przemysłowej, wspomaganie projektowania instalacji automatyki przemysłowej, zintegrowane systemy robotyczne.

Kierunek automatyka i robotyka w Kielcach

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne w Kielcach. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne w Kielcach.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Transport w Kielcach

Interesujesz się transportem samochodowym, logistyką, eksploatacją pojazdów? Kierunek inżynieria środków…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia