Kierunki studiów KatowicenewStudia KatowiceStudia techniczneTOP KatowiceTop studia

Budownictwo w Katowicach i Gliwicach

Ten topowy kierunek techniczny można studiować w Katowicach i Gliwicach na dwóch uczelniach. Jedna z nich to uczelnia państwowa, druga niepaństwowa. Sprawdź, gdzie można studiować kierunek budownictwo?

Budownictwo należy do tych kierunków studiów, które od wielu już lat należą do najchętniej wybieranych przez kandydatów. Co roku w skali kraju o indeks na tym popularnym kierunku technicznym ubiega się ponad 11 tysięcy osób. W Katowicach i Gliwicach studia na tym kierunku realizują dwie uczelnie: Politechnika Śląska oraz Akademia Śląska.

WST daje ciekawy opis kierunku. Możecie w nim przeczytać, że budownictwo to jeden z najbardziej rozwijających się kierunków na uczelniach technicznych. Studia przygotowują specjalistów do kierowania wykonawstwem wszystkich typów obiektów budowlanych, współudziału w projektowaniu obiektów użyteczności publicznej, przemysłowych i komunikacyjnych oraz do organizowania produkcji elementów budowlanych i nadzoru wykonawstwa budowlanego. W czasie nauki istotną rolę odgrywa zapoznanie się z wymogami obowiązującymi w działalności budowlanej w Unii Europejskiej.

Budownictwo w Akademii Śląskiej w Katowicach

Uczelnia oferuje kandydatom studia inżynierski I i II stopnia. Jeśli jesteś po maturze to zainteresują cię z pewnością 4 letnie studia pierwszego stopnia. Możesz wybrać tryb stacjonarny lub niestacjonarny.

Studia zaplanowane są w taki sposób, aby wyposażyć studentów w niezbędną wiedzę, umiejętności i kompetencje, dzięki którym będą mogli w przyszłości sprostać wysokim wymaganiom stawianym współczesnej kadrze inżynierskiej. Studenci zapoznają się z rodzajami materiałów oraz technologiami wykorzystywanymi w budownictwie. Poznają podstawowe materiały budowlane i ich wytrzymałość, instrumenty pomiarowe, zasady rysunku technicznego, wymogi prawnych projektowania dróg, mostów czy budynków.

Kierunek budownictwo na Politechnice Śląskiej

Największa uczelnia techniczna na Śląsku przygotowała dla kandydatów ofertę studiów inżynierskich. Można wybrać tryb stacjonarny lub niestacjonarny. Jako absolwent kierunku budownictwo będziesz posiadać wiedzę z zakresu projektowania, kierowania pracami budowlanymi, nadzoru budowlanego i inwestycyjnego, działalności techniczno-badawczej, a także projektowania obiektów budowlanych oraz ich utrzymania i modernizacji, jak również produkcji materiałów i elementów budowlanych.

Na kierunku nauka realizowana jest na kilku specjalnościach.

 • budowlano-architektoniczna (tylko studia stacjonarne)
 • budownictwo drogowe
 • inżynieria procesów budowlanych
 • konstrukcje budowlane i inżynierskie

Absolwenci kierunku budownictwo są przygotowani do prac w zakresie analizy i projektowania konstrukcji obiektów inżynierskich oraz do prowadzenia prac przy ich realizacji, czyli budowie, utrzymaniu i modernizacji.

Kierunek budownictwo w Katowicach i Gliwicach

Perspektywy pracy po budownictwie

Absolwenci kierunku budownictwo mogą liczyć na zatrudnienie w takich miejscach jak:

 • Biura projektowe
 • Firmy budowlane
 • Laboratoria przemysłowe
 • Biura analiz i badań
 • Nadzór budowlany
 • Przemysł materiałów budowlanych
 • Jednostki administracji państwowej związane z budownictwem i architekturą,

Ile kosztują studia na kierunku budownictwo w Katowicach

Studia na uczelni państwowej są w trybie stacjonarnym bezpłatne. Jeśli chcesz podjąć studia na uczelni niepaństwowej lub w trybie niestacjonarnym musisz się liczyć z wydatkiem rzędu 2000 zł za semestr.

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź studia techniczne Katowice. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: studia techniczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia