Kierunki studiów WrocławStudia chemiczneStudia Wrocław

Chemia medyczna – Uniwersytet Wrocławski

Kierunek chemia medyczna to jedna z ciekawszych propozycji studiów z oferty Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.  Jest to interdyscyplinarny kierunek studiów, dzięki któremu uzyskasz teoretyczną i praktyczną wiedzę z pogranicza chemii, biochemii, farmacji, medycyny i nauk pokrewnych.

Studia na kierunku chemia medyczna wszechstronnie przygotują Cię do izolacji, projektowania, syntezy i oczyszczania związków biologicznie aktywnych oraz ich analogów. Dzięki wysokim kompetencjom kadry naukowo-dydaktycznej UWr i wykorzystaniu najnowszych technik badawczych nabędziesz umiejętności analizy właściwości fizyko-chemicznych substancji o znaczeniu farmakologicznym, badania ich oddziaływań na poziomie molekularnym, przemian metabolicznych, jak również zależności pomiędzy ich strukturą a aktywnością.

Oprócz szerokiej wiedzy z czterech podstawowych obszarów chemii (chemia analityczna, fizyczna, nieorganiczna i organiczna), zdobędziesz specjalistyczną wiedzę i kompetencje z zakresu chemii medycznej.

Interdyscyplinarne wykształcenie, które otrzymasz w toku studiów, to także znajomość zagadnień z dziedzin m.in. takich jak: biologia, biochemia, chemia bionieorganiczna i bioorganiczna, chemia leków, toksykologia czy też analiza chemiczna związana z diagnostyką laboratoryjną.

Co po studiach

Jako absolwent kierunku będziesz dysponować wiedzą i umiejętnościami potrzebnymi do podjęcia pracy w laboratoriach badawczych, kontrolnych oraz diagnostycznych w branży chemicznej, farmaceutycznej, kosmetycznej, biochemicznej, biotechnologicznej i spożywczej. Zostaniesz przygotowany do obsługi aparatury badawczej oraz stosowania podstawowych technik, metod i narzędzi badawczych. Zdobędziesz kwalifikacje do pracy w działach rozwoju, produkcji, sprzedaży, marketingu firm farmaceutycznych i koncernów chemicznych, Będziesz także przygotowany do samodzielnego rozwijania umiejętności zawodowych.

Strona kierunku: CHEMIA MEDYCZNA , Uniwersytet Wrocławski

ZOBACZ: UNIWERSYTET WROCŁAWSKI

Więcej informacji o kierunkach chemicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia chemiczne Wrocław. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia