Kierunki studiówKierunki studiów WarszawaStudia turystyczneStudia Warszawa

Chrześcijańska turystyka religijna w Warszawie

Studia na kierunku chrześcijańska turystyka religijna to unikatowa w skali kraju propozycja, którą dla kandydatów przygotował Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Chrześcijańska turystyka religijna prowadzona jest przez Wydział Teologiczny UKSW jako 3 – letnie studia stacjonarne, po ukończeniu których uzyskuje się tytuł licencjata.

Chrześcijańska turystyka religijna to jedyne tego typu studia w Polsce, które, oprócz tytułu licencjata, pozwalają uzyskać certyfikat pilota wycieczek oraz wyspecjalizować się w obszarze pielgrzymowania. 

Studia są połączeniem wiedzy teologicznej i biblijnej  z praktyką zawodową w zakresie organizacji ruchu turystycznego i pielgrzymkowego w wymiarze chrześcijańskim. Kierunek daje możliwość zdobycia umiejętności językowych (język hebrajski, biblijny, arabski, greka biblijna). Studenci mogą uczestniczyć w wyjazdach szkoleniowych, wykładach oraz praktykach, np. w centrach pielgrzymkowych, biurach podróży czy na lotniskach.

Kształcenie na kierunku chrześcijańska turystyka religijna dostarcza umiejętności do stawiania czoła wyzwaniom, jakie niesie współczesny świat i jego pytania o chrześcijaństwo, Kościół oraz społeczną mobilność. Przygotuje studentów do roli społecznych liderów, wyposażonych w kluczowe kompetencje przedsiębiorczości, dialogu i samorealizacji.

Po ukończeniu kierunku chrześcijańska turystyka religijnaa znajdziesz pracę m.in. w:

  • w biurach podróży,
  • centrach pielgrzymkowych,
  • instytucjach promocji dziedzictwa chrześcijańskiego,
  • instytucjach kultury i ochrony zabytków chrześcijańskich.

Wymagania rekrutacyjne

Wymagane przedmioty maturalne na studia: język polski, język obcy nowożytny. Przedmiot do wyboru: geografia, historia, WOS, matematyka, język łaciński i kultura antyczna, filozofia.

Strona kierunku: CHRZEŚCIJAŃSKA TURYSTYKA RELIGIJNA , Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia turystyczne Warszawa. Interesujesz się różnymi formami ruchu turystycznego, myślisz o tym, by go w przyszłości organizować i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia turystyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Warszawie i woj. mazowieckim:

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia