Kierunki studiów WrocławStudia medyczneStudia Wrocław

Dietetyka we Wrocławiu

Interesujesz się kwestiami zdrowego odżywiania i poważnie rozważasz wybór kierunku związanego z dietetyka? Chcesz wybrać kierunek dietetyka we Wrocławiu? Warto dowiedzieć się więcej o tym kierunku studiów.

Kierunek dietetyka należy do dosyć popularnych kierunków studiów z zakresu nauk o zdrowiu. We Wrocławiu można podjąć studia na uczelniach państwowych oraz niepaństwowych. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet WSB Merito Wrocław oraz Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu i Uniwersytet Dolnośląski DSW Wrocław to miejsca, na które warto skierować swoją uwagę.

Czy warto studiować kierunek dietetyka?

W czasach szalejącej na świecie epidemii otyłości studia z zakresu dietetyki stały się bardzo popularne wśród kandydatów. Dzięki studiom na kierunku dietetyka uzyskać można wiele atrakcyjnych na rynku pracy kompetencji. Jako absolwent będziesz np. sporządzać dietę dla osób chorych, planować metody racjonalnego odżywiania się dla różnych grup klientów, kompleksowo i kompetentnie służyć dietetycznymi poradami.

Zapytana studentka na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu mówi jasno:

“Przede wszystkim jest to kierunek dla osób, które interesują się wpływem żywności na życie i zdrowie człowieka, które chcą również zgłębić wiedzę dotyczącą funkcjonowania ludzkiego organizmu. Na pewno odnajdą się tutaj pasjonaci sportu, rekreacji i siłowni, a także osoby związane w pewien sposób z dietetyką: lekarze, fizjoterapeuci, opiekunowie medyczni. Jest to kierunek dla każdego, kto chciałby zrozumieć sens popularnego powiedzenia „Jesteś tym, co jesz”. (Weronika Szabla)”

Może zainteresuje cię wiedza o przedmiotach, które będziesz mieć na kierunku dietetyka?

Na dietetyce będziesz mieć zajęcia z żywienia człowieka, dietetyki, edukacji żywieniowej. Poza tym w planie uwzględnione są zajęcia podobne do tych na kierunku lekarskim, np. anatomia, genetyka, psychologia, fizjologia człowieka i kliniczny zarys chorób. Dzięki temu zdobędziesz wiedzę niezbędną, by zrozumieć, w jaki sposób funkcjonuje np. układ pokarmowy czy hormonalny oraz w jaki sposób stosując odpowiednią dietę można wpłynąć na stan zdrowia. Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu proponuje w grupie treści kierunkowych:

 • Żywienia człowieka
 • Dietetyka pediatrycznej
 • Kliniczny zarys  chorób
 • Farmakologia i farmakoterapia żywieniowa oraz interakcja leków z żywnością
 • Edukacja żywieniowa z elementami epidemiologii
 • Prawo i ekonomika w ochronie zdrowia
 • Analiza i ocena jakości żywności
 • Higiena, toksykologia i bezpieczeństwo żywności
 • Technologia żywności i potraw
 • Towaroznawstwo
 • Organizacja pracy w zakładach żywienia
 • Podstawa dietetyki
 • Przetwórstwo żywności
 • Konserwanty i barwniki w żywności
 • Środki spożywcze specjalnego przeznaczenia
 • Doustna suplementacja pokarmowa
 • Seminarium dyplomowe

Ta lista dosyć dobrze oddaje charakter studiów z dietetyki, których wybór może właśnie rozważasz..

Oczywiście lista zajęć, program studiów może się różnić w zależności od uczelni, którą wybierzesz.

Pomysły na pracę po kierunku dietetyka

Na brak pracy po dietetyce absolwenci w najbliższej przyszłości raczej nie będą mogli narzekać. Po pierwsze można otworzyć swoją praktykę i komponować diety, dla tych, którzy z różnych powodów ich potrzebują. Mogą to być ludzie chorzy, ale mogą to być sportowcy lub ludzie, którzy chcą po prostu zrzucić coś z kilogramów. Lista miejsc, w których wiedza absolwenta kierunku dietetyka może być przydatna jest długa. Mogą to być: szpitale, kluby fitness, gastronomia, sklepy ze zdrową żywnością 9może nawet założysz własny).

Rekrutacja na kierunek dietetyka

Na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu pod uwagę brane wyniki z: jeden z przedmiotów do wyboru: biologia, chemia (poziom podstawowy lub rozszerzony); język polski – kryterium dodatkowe. Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu na dietetykę obowiązuje: język polski, język obcy oraz jeden przedmiot do wyboru spośród: biologii, chemii, fizyki, matematyki.

Kierunek dietetyka we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Wrocław. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia