Kierunki studiów OpolenewStudia ekonomiczneStudia OpoleTOP OpoleTop studia

Ekonomia w Opolu

Marzy Ci się studiowanie ekonomii? Zobacz, na jakich opolskich uczelniach możesz to marzenie spełnić!

Na studiach na kierunku ekonomia świetnie sprawdzą się osoby z zacięciem matematycznym o szerokiej gamie zainteresowań, jest to bowiem interdyscyplinarna dziedzina wiedzy. Absolwenci tego kierunku pracują przy analizie danych finansowych i prognozowaniu finansowym, zarządzają transportem i kierują grupami pracowników.

Jak wyglądają studia na kierunku ekonomia?

Podstawą studiów ekonomicznych jest analiza danych finansowych za pomocą narzędzi matematycznych i statystycznych. Studenci uczą się również korzystania ze specjalistycznych programów do analizy danych finansowych.

Jednak równie ważne jak zdolności matematyczne są zdolności wnioskowania i przewidywania ruchów na rynkach międzynarodowych i lokalnych oraz giełdach. W tym celu studenci uczą się, w jaki sposób rozumieć sytuację na arenie międzynarodowej oraz co wpływa na podejmowanie decyzji przez klientów.

Jakie przedmioty warto zdawać na maturze, aby dostać się na ekonomię?

Uczelnie szczególnie dobrze punktują wysokie wyniki z wybranego języka obcego nowożytnego oraz następujących przedmiotów: geografia, fizyka, historia, informatyka, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie. Warto jednak sprawdzić wymagania bezpośrednio na stronie uczelni.

Ekonomia na Politechnice Opolskiej

Celem kształcenia na kierunku ekonomia, który proponuje Politechnika Opolska, jest wytworzenie kadry wszechstronnie wykształconych pod kątem ekonomicznym specjalistów. Absolwent PO będzie osobą potrafiącą pracować zarówno samodzielnie, jak i świetnie spełniającą swoją rolę w zespole.

Zajęcia uzupełniają warsztaty oraz kursy, które pozwalają studentom zdobyć dodatkowe kompetencje w wąskich dziedzinach wiedzy związanych z ekonomią. Studenci mogą zdobywać umiejętności praktyczne nie tylko na terenie PO, ale również w ramach praktyk za granicą, gdyż uczelnia bierze udział w programie ERASMUS+.

Specjalności na kierunku ekonomia prowadzonym na PO to:

  • Ekonomia i gospodarka finansowa
  • Ekonomia i przedsiębiorczość

Ekonomia na Uniwersytecie Opolskim

Uniwersytet Opolski stara się przyciągnąć kandydatów m.in. przez możliwość zdobycia certyfikatu biznesowego EBC*L (Europejski Certyfikat Kompetencji Biznesowych) w trakcie studiów w Akredytowanym Centrum Egzaminacyjnym istniejącym na terenie uczelni. Certyfikat jest respektowany na arenie międzynarodowej i jego posiadanie pozwala wybić się na tle innych kandydatów przy poszukiwaniu pracy.

Studenci UO zdobywają wiedzę z zakresu mikro- i makroekonomii, międzynarodowych stosunków gospodarczych, statystyki, ekonometrii i wielu innych. Uczelnia współpracuje z wieloma ośrodkami akademickimi, oferując możliwość wymiany studenckiej na uczelniach w Grecji, Chorwacji, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech i innych krajach europejskich.

Odpowiednikiem specjalności na Uniwersytecie Opolskim są moduły, które studenci ekonomii wybierają od II roku studiów. Oferowane są następujące moduły:

  • Analiza rynku
  • Ekonomika przedsiębiorstwa
  • Gospodarka i społeczeństwo
  • Gospodarka miejska i regionalna

Uzyskaj szczegółowe informacje o kierunkach, przygotowane przez prowadzące je uczelnie:

Kierunek ekonomia w Opolu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Opole. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Opolu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Opolu:

Studia w Opolu

Kierunki studiów w Opolu

Rekrutacja na studia w Opolu

Uczelnie Opole

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia