Kierunki studiów Opolenewrodzaje studiów OpoleStudiaStudia ekonomiczneStudia Opole

Studia ekonomiczne w Opolu

Podjęcie studiów ekonomicznych to świetny pomysł na pierwszy krok ku karierze w dynamicznej branży finansowej. Zobacz, jakie możliwości studiowania na kierunkach ekonomicznych dają Ci opolskie uczelnie!

Studia ekonomiczne w Opolu oferują przede wszystkim uczelnie państwowe: Politechnika Opolska i Uniwersytet Opolski. Możliwość studiowania w mniejszych grupach i z bardziej elastycznym grafikiem daje niepubliczny Uniwersytet WSB Merito Opole.

Kierunki ekonomiczne prowadzone w Opolu to przede wszystkim EKONOMIA i FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ, ale UO wychodzi naprzeciw zainteresowań osób zorientowanych na prowadzenie biznesu, organizując kierunek OBSŁUGA BIZNESU. Warto pamiętać, że sam kierunek EKONOMIA jest prowadzony na wielu specjalnościach, np. Analiza rynku czy Ekonomia i przedsiębiorczość, co pozwala na ukierunkowanie studiów w obszar, z którym student chce wiązać swoją przyszłość.

Finanse i rachunkowość na uczelniach w Opolu

Studenci uczą się przygotowywania informacji finansowych, ich analizowania, oceniania ryzyka, podejmowania trafnych decyzji finansowych, znajdowania optymalnych rozwiązań w różnych warunkach gospodarczych.

Na kierunku prowadzonym przez Uniwersytet Opolski kształcenie proponowane jest w ramach trzech modułów:

 • Finanse przedsiębiorstwa
 • Doradztwo podatkowe
 • Rynki finansowe

Na Uniwersytecie WSB Merito Opole proponowane są specjalności:

 • Bankowość i doradztwo finansowe
 • Finanse małych i średnich przedsiębiorstw
 • Rachunkowość
 • Specjalista kadr i płac

Ekonomia na Politechnice Opolskiej

Celem Politechniki Opolskiej na kierunku ekonomia jest wytworzenie kadry wszechstronnie wykształconych pod kątem ekonomicznym specjalistów. Absolwent PO będzie osobą potrafiącą pracować zarówno samodzielnie, jak i świetnie spełniającą swoją rolę w zespole.

Zajęcia uzupełniają warsztaty oraz kursy, które pozwalają studentom zdobyć dodatkowe kompetencje w wąskich dziedzinach wiedzy związanych z ekonomią. Studenci mogą zdobywać umiejętności praktyczne nie tylko na terenie PO, ale również w ramach praktyk za granicą, gdyż uczelnia bierze udział w programie ERASMUS+.

Specjalności na kierunku ekonomia prowadzonym na PO to:

 • Ekonomia i gospodarka finansowa
 • Ekonomia i przedsiębiorczość

Ekonomia na Uniwersytecie Opolskim

Uniwersytet Opolski stara się przyciągnąć kandydatów m.in. przez możliwość zdobycia certyfikatu biznesowego EBC*L (Europejski Certyfikat Kompetencji Biznesowych) w trakcie studiów w Akredytowanym Centrum Egzaminacyjnym istniejącym na terenie uczelni. Certyfikat jest respektowany na arenie międzynarodowej i jego posiadanie pozwala wybić się na tle innych kandydatów przy poszukiwaniu pracy.

Studenci UO zdobywają wiedzę z zakresu mikro- i makroekonomii, międzynarodowych stosunków gospodarczych, statystyki, ekonometrii i wielu innych. Uczelnia współpracuje z wieloma ośrodkami akademickimi, oferując możliwość wymiany studenckiej na uczelniach w Grecji, Chorwacji, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech i innych krajach europejskich.

Odpowiednikiem specjalności na Uniwersytecie Opolskim są moduły, które studenci ekonomii wybierają od II roku studiów. Oferowane są następujące moduły:

 • Analiza rynku
 • Ekonomika przedsiębiorstwa
 • Gospodarka i społeczeństwo
 • Gospodarka miejska i regionalna

Kierunki studiów ekonomicznych w Opolu 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Opole. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

Czytaj również

Ekonomia w Opolu

Marzy Ci się studiowanie na kierunku ekonomia? Zobacz na jakich…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Opolu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Opolu:

Studia w Opolu

Kierunki studiów w Opolu

Rekrutacja na studia w Opolu

Uczelnie Opole

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia