Leśnictwo – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Studenci podejmujący studia zdobywają wiedzę ogólną i podstawową z dziedziny m.in. botaniki leśnej, dendrologii i fitosocjologii, zoologii leśnej czy gleboznawstwa leśnego. Oprócz tego ich wykształcenie jest sprofilowane na zagadnienia kierunkowe, zawodowe i specjalistyczne dotyczące głównie hodowli i ochrony lasu, użytkowania zasobów leśnych oraz urządzania i organizacji leśnictwa.

Specyfiką wydziału są liczne zajęcia terenowe, które nie tylko utrwalają w praktyce wcześniejszą zdobytą wiedzę teoretyczną, ale także integrują studentów. W rankingu Perspektywy 2016 kierunek Leśnictwo na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zajął pierwsze miejsce wśród Wydziałów Leśnych w kraju, 5 miejsce wśród wszystkich kierunków rolniczych i leśnych.

Zmiany klimatyczne powodują, że dbanie o środowisko naturalne staje się nie tylko koniecznością, ale i trendem – kierunkiem, w którym będą zmierzać kolejne pokolenia. Mieszkańcy miast – którzy w 2050 roku będą stanowić 70% ludności – coraz bardziej rozumieją konieczność przeciwdziałania postępującemu konsumpcjonizmowi i materializmowi. Badania wskazują, że przebywanie w otoczeniu drzew jest źródłem ludzkiego dobrostanu. Lasy będą więc nie tylko ważnym elementem bioróżnorodności i zielonymi płucami państw, ale też coraz częstszym miejscem wypoczynku i ucieczki od zdobyczy cywilizacji. Przyłącz się do działań pozwalających racjonalnie korzystać z zasobów naturalnych. Pozwól zachowywać środowisko w stanie niezamienionym. Miej wpływ na poprawę jakości środowiska naturalnego.

Perspektywy po studiach

  • Jednostki administracji Lasów Państwowych
  • Parki narodowe i krajobrazowe
  • Administracja Dyrekcji Ochrony Środowiska
  • Firmy związane z leśnictwem, w tym w zakłady usług leśnych, biura urządzania lasu
  • Placówki naukowe i badawcze
  • Po ukończeniu (dodatkowo) specjalności nauczycielskiej – w szkolnictwie

Czytaj więcej – Leśnictwo

Źródło: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu –

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia przyrodnicze Poznań. Interesujesz się przyrodą, ochroną środowiska i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia przyrodnicze w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia