Kierunki studiów Kielcerodzaje studiów KielceStudiaStudia KielceStudia prawnicze

Studia prawnicze w Kielcach

Myślisz o studiach prawniczo–administracyjnych w Kielcach? Sprawdź, na jakich uczelniach jest to możliwe! Studia prawnicze to propozycja uczelni państwowych i niepaństwowych w Kielcach!

Studia prawnicze w Kielcach umożliwiają trzy uczelnie: publiczny Uniwersytet Jana Kochanowskiego oraz niepubliczne Wyższa Szkoła Administracji Publicznej i Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych.

Prowadzone w Kielcach kierunki prawniczo–administracyjne pozwalają zdobyć wykształcenie umożliwiające rozpoczęcie pracy w sektorach państwowych i prywatnych w wybranej dziedzinie. Jak zwykle, kierunek PRAWO jest prowadzony w formie studiów jednolitych magisterskich, zaś ADMINISTRACJA dają możliwość zdobycia tytułu licencjata.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach w następujący sposób opisuje cele dydaktyczne na kierunku PRAWO:

Nadrzędnym celem kształcenia na kierunku prawo jest wyposażenie absolwentów w wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne osób potrafiących wykorzystywać i integrować wiedzę teoretyczną z zakresu prawa i powiązanych z nim dyscyplin w celu analizy problemów prawnych i poszukiwania sposobów ich rozwiązywania. W ujęciu praktycznym celem kształcenia jest ukształtowanie umiejętności sprawnego obserwowania i interpretowania zjawisk społecznych i gospodarczych oraz analizowania ich powiązania z różnymi obszarami działalności prawnej.

Kierunki studiów prawniczych w Kielcach 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia prawnicze Kielce. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Zerknij na stronę studia prawnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Prawo w Lublinie

Gdzie studiować kierunek prawo w Lublinie? To pytanie stawia sobie wielu kandydatów,…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia