Kierunki studiów ŁódźnewStudia ekonomiczneStudia ŁódźTOP ŁódźTop studia

Finanse i rachunkowość w Łodzi

Zastanawiasz się gdzie studiować kierunek finanse i rachunkowość w Łodzi? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule. Dowiesz się również, czym różnią się kierunki prowadzone przez poszczególne łódzkie uczelnie.

Gdzie studiować kierunek finanse i rachunkowość w Łodzi?

Kierunek finanse i rachunkowość prowadzi Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego. Jeśli rozważasz podjęcie studiów na uczelni niepublicznej, to masz do wyboru dwie szkoły. Są to: Społeczna Akademia Nauk (SAN) oraz Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi.

Finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Łódzkim

Kierunek finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Łódzkim prowadzony jest przez Instytut Finansów na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ. Absolwent tego kierunku nabywa kwalifikacje umożliwiające mu wykonywanie szeroko rozumianego zawodu finansisty. W zależności od wybranej specjalności student tego kierunku pogłębia wiedzę i rozwija swoje umiejętności w zakresie preferowanych aspektów finansowych, ekonomicznych i społecznych.

Specjalności:

 • Analityka rynku finansowego i ubezpieczeniowego
 • Audyt i kontrola wewnętrzna
 • Bankowość
 • Decyzje finansowe
 • Inwestycje kapitałowe
 • Strategie podatkowe
 • Zarządzanie finansami przedsiębiorstw

Finanse i rachunkowość w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi

Studia z zakresu finansów i rachunkowości w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi (SAN) są skierowane do osób zainteresowanych pracą związaną z obsługą finansową i rozliczaniem firm i przedsiębiorstw, bankowością, obsługą podatkową podmiotów gospodarczych, a także analityką finansową i controllingiem. Charakteryzują się bogatą ofertą zajęć praktycznych, a dzięki współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym umożliwiają zdobycie doświadczenia zawodowego już w trakcie studiów.

Specjalności:

 • Rachunkowość i analiza finansowa
 • Zarządzanie finansami

Finanse i rachunkowość w Szkole Wyższej Ekonomii i Zarządzania w Łodzi

Studiując finanse i rachunkowość w Szkole Wyższej Ekonomii i Zarządzania w Łodzi, zdobędziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu finansów i rachunkowości oraz funkcjonowania instytucji finansowych. Program studiów obejmuje zagadnienia związane z ekonomią, zarządzaniem finansami, podstawami prawa, rachunkowością. Wiedza zdobyta podczas studiów umożliwi ci podjęcie pracy w bankach, instytucjach finansowych oraz tych działach firm, które zajmują się księgowaniem.

Specjalności:

 • Bankowość i finanse międzynarodowe
 • Rachunkowość i finanse w sektorze publicznym, spółdzielczym i prywatnym

Czy warto studiować finanse i rachunkowość?

Finanse i rachunkowość to obecnie jeden z najpopularniejszych kierunków studiów. Studia te są wartościowe i mogą zapewnić dobrą pracę, nawet już na początku zawodowej kariery. Studia na kierunku finanse i rachunkowość przygotowują do pracy, w której pożądana jest wiedza ekonomiczna, z zakresu prawa, bankowości i rachunkowości, a także świadomego korzystania z instrumentów finansowych.

Studiowanie na kierunku Finanse i rachunkowość umożliwia zdobycie wszechstronnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości przedsiębiorstw oraz instytucji ubezpieczeniowych, finansowych, funkcjonowania rynków finansowych i wykorzystywania ich instrumentów Studenci uczą się przygotowywania informacji finansowych, ich analizowania, oceniania ryzyka, podejmowania trafnych decyzji finansowych, znajdowania optymalnych rozwiązań w różnych warunkach gospodarczych.

Kierunek finanse i rachunkowość w Łodzi

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Łódź. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia