Studia ekonomiczne w Łodzi

Łódź, jako dynamicznie rozwijające się nowoczesne miasto, jest świetnym miejscem na zdobycie wykształcenia ekonomicznego. Zobacz, jakie kierunki ekonomiczne mają w ofercie uczelnie trzeciego największego miasta w Polsce!

Ofertę studiów ekonomicznych w Łodzi zdecydowanie zdominował Uniwersytet Łódzki, prowadzący aż 18 kierunków na dwóch wydziałach: Zarządzania oraz Ekonomiczno-Socjologicznym. Studia ekonomiczne mają w swej ofercie również uczelnie niepubliczne: Akademia Humanistyczno–Ekonomiczna, Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego, Społeczna Akademia Nauk oraz Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania, oferujące studia w mniejszych grupach i potencjalnie większą elastyczność grafiku zajęć.

Dzięki bogatej ofercie w Łodzi można zdobyć nie tylko ogólne wykształcenie w dziedzinie biznesu na kierunkach EKONOMIA i FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ, ale również specjalistyczną wiedzę w bardziej niszowych dziedzinach finansowych, np. INWESTYCJE I NIERUCHOMOŚCI, CYFRYZACJA I ZARZĄDZANIE DANYMI W BIZNESIE, AUTOMATYZACJA PROCESÓW BIZNESOWYCH, czy nawet zupełnie unikalnie brzmiące EKOMIASTO. Oferta jest więc naprawdę bardzo bogata!

Dwa kierunki o typowo ekonomicznym charakterze znajdują się od wielu już lat wśród tych najchętniej wybieranych przez kandydatów. Dotyczy to kierunku ekonomia oraz kierunku finanse i rachunkowość.

Ekonomię można w Łodzi studiować na trzech uczelniach. Jedną z nich jest Uniwersytet Łódzki.

Ekonomia na Uniwersytecie Łódzkim

Ekonomia jest nauką, która pozwala zrozumieć zachowania i wybory zarówno w skali makro jak i mikro. Na studiach licencjackich na kierunku ekonomia, prowadzonych przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego studenci uczą się opisywać i analizować rzeczywistość gospodarczą i społeczną, odpowiadać na pytania o przyczyny i konsekwencje działań podejmowanych przez nich samych, przedsiębiorców i polityków oraz stosować zdobytą wiedzę w praktyce.

Specjalności:

  • Kierowanie małą i średnią firmą
  • Kreowanie kompetencji menedżerskich
  • Metody ilościowe w biznesie i ekonomii
  • Inwestycje kapitałowe
  • Ekobiznes

Więcej informacji o studiach na kierunku ekonomia przeczytacie w artykule:

Cieszące się dużym zainteresowaniem studia na kierunku finanse i rachunkowość można w Łodzi podjąć zarówno na uczelni państwowej (Uniwersytet Łódzki) oraz na uczelniach niepaństwowych.

Finanse i rachunkowość w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi

Studia z zakresu finansów i rachunkowości w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi (SAN) są skierowane do osób zainteresowanych pracą związaną z obsługą finansową i rozliczaniem firm i przedsiębiorstw, bankowością, obsługą podatkową podmiotów gospodarczych, a także analityką finansową i controllingiem. Charakteryzują się bogatą ofertą zajęć praktycznych, a dzięki współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym umożliwiają zdobycie doświadczenia zawodowego już w trakcie studiów.

Specjalności:

  • Rachunkowość i analiza finansowa
  • Zarządzanie finansami

Więcej informacji o studiach na kierunku finanse i rachunkowość przeczytacie w artykule:

Kierunki studiów ekonomicznych w Łodzi

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia ekonomiczne w Łodzi. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Zajrzyj na stronę studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Sprawdź także inne treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia