Kierunki studiówKierunki studiów ŁódźStudia ŁódźStudia prawnicze

Administracja – Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Studiowanie kierunku administracja to okazja do zdobycia interdyscyplinarnych kompetencji. Kierunek proponuje kilka łódzkich uczelni. Jedną z nich jest popularny wśród kandydatów SAN.

Studia na kierunku administracja to interdyscyplinarne studia, obejmujące zagadnienia z zakresu prawa i wybranych nauk społecznych, pozwalające na uzyskanie umiejętności posługiwania się i interpretacji przepisów regulujących zasady funkcjonowania państwa i społeczeństwa. Studia przygotują Cię od strony teoretycznej i praktycznej do pracy urzędniczej.

Gdzie studiować kierunek administracja w Łodzi?

Studia na kierunku administracja proponuje aż pięć łódzkich uczelni. Jedyną z uczelni państwowych jest Uniwersytet Łódzki. Pozostałe uczelnie to uczelnie niepaństwowe: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi oraz Wyższa Szkoła COSINUS w Łodzi.

Kierunek administracja w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi

Na kierunku Administracja I stopnia w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi zdobędziesz wiedzę z obszaru administracji porządku publicznego, administracji skarbowej, administracji samorządowej, e-administracji, prawa obsługi biznesu, prawa pracy i kadr. 

Koncepcja kształcenia na kierunku administracja zakłada elastyczność kształcenia poprzez oferowane specjalności, co umożliwia dostosowywanie kształcenia do dynamicznie rozwijającego się rynku pracy i zapewnia spójność koncepcji z celami strategicznymi Uczelni i Wydziału dotyczących zgodności z potrzebami otoczenia społecznego i gospodarczego. Studenci kierunku administracja w ramach studiów I stopnia mają do wyboru dobrze osadzone w potrzebach rynku pracy cztery  specjalności:

  • Administracja skarbowa,
  • E-administracja,
  • Administracja samorządowa,
  • Administracja porządku publicznego,
  • Prawna obsługa biznesu,
  • Prawo pracy i kadr.

Absolwenci kierunku Administracja I stopnia znajdują zatrudnienie w urzędach administracji centralnej, terenowej i samorządowej, w działach administracyjnych sądów i prokuratury, w działach prawnych i działach kadr przedsiębiorstw prywatnych, a także w kancelariach prawnych.

Strona kierunku: ADMINISTRACJA , Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia prawnicze Łódź. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia prawnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Prawo w Łodzi

Gdzie studiować kierunek prawo w Łodzi? Jest kilka ciekawych opcji. Poznaj propozycje…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia