Inżynieria materiałowa w Szczecinie

Jeśli interesują Cię studia techniczne w Szczecinie, koniecznie dowiedz się więcej o kierunku inżynieria materiałowa.

Studia na kierunku inżynieria materiałowa prowadzi Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o wyborze tego kierunku?

Inżynieria materiałowa na ZUT w Szczecinie

Inżynieria materiałowa zajmuje się zasadami opracowywania i udoskonalania materiałów poprzez nadawanie im specyficznych cech użytkowych, określanie ich struktury i badanie właściwości. To dziedzina nauki o charakterze interdyscyplinarnym, łącząca wiedzę inżynierską ze znajomością budowy materii i technologii materiałowych, niezbędnych w doborze najbardziej odpowiednich materiałów w procesie projektowania każdego produktu i urządzenia.

Specjalności:

  • Konstrukcje lekkie – Student poszerza wiedzę zdobytą na studiach inżynierskich o lekkie polimerowe kompozyty konstrukcyjne, w tym również biokompozyty, zaawansowane techniki przetwórcze, umiejętności projektowania materiałów kompozytowych, znajomości specjalistycznych badań mechanicznych, nieniszczących, oceny trwałości eksploatacyjnej oraz możliwości recyklingu).
  • Przetwórstwo tworzyw polimerowych – Student poszerza wiedzę zdobytą na studiach inżynierskich o konstrukcje oprzyrządowania technologicznego, nowoczesne metody badań materiałów i sposoby uzyskiwania specjalnych materiałów konstrukcyjnych na bazie polimerów i kompozytów polimerowych.
  • Spawalnictwo i techniki łączenia – Student poszerza wiedzę zdobytą na studiach inżynierskich o technologie łączenia elementów maszyn, urządzeń i konstrukcji z metali i ich stopów oraz tworzyw ceramicznych, polimerowych i kompozytowych. Umożliwia zdobycie umiejętność właściwego doboru materiałów na konstrukcje spawane, zgrzewane, lutowane i klejone oraz projektowania technologii spawania z uwzględnieniem wymogów stawianych przez normy, przepisy instytucji nadzorujących. Uczy komputerowego wspomagania procesów technologicznych w tym: projektowania, wytwarzania i kontroli jakości konstrukcji spawanych).

Uczelnie prowadzące kierunek inżynieria materiałowa w Szczecinie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Szczecin. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Szczecin.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia