Kierunki studiówKierunki studiów KrakówStudia KrakówStudia techniczne

Mikroelektronika w technice i medycynie w Krakowie

Pasjonują Cię układy scalone, mikroprocesory, układy programowalne? Kierunek mikroelektronika w technice i medycynie to kierunek przyszłościowy.

Kierunek mikroelektronika w technice i medycynie proponuje kandydatom Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH).

Studenci tego kierunku zdobywają wiedzę z zakresu nauk o materiałach półprzewodnikowych, a także budowy i projektowania urządzeń mikroelektronicznych (mikroprocesorów, układów programowalnych, specjalizowanych układów scalonych), projektowania i programowania systemów wbudowanych oraz systemów kontrolno-pomiarowych.

Praktyki zawodowe trwają 4 tygodnie w czasie letniej przerwy po 6 semestrze studiów stacjonarnych I stopnia oraz 4 tygodnie w czasie przerwy letniej po 1 semestrze studiów stacjonarnych II stopnia. 

Codzienność bez elektroniki jest już niemożliwa, począwszy od pracy, spędzania czasu wolnego aż po ochronę zdrowia. Pod okiem ekspertów będziesz zdobywać wiedzę na temat miniaturowych urządzeń i systemów elektronicznych. Może to właśnie Ty stworzysz nowy sprzęt diagnostyczny dla medycyny?

Więcej o kierunku przeczytasz:

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Kraków. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia