Kierunki studiów LublinStudia artystyczneStudia Lublin

Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych – studia w Lublinie

Studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych są skierowane do tych kandydatów, którzy chcą w przyszłości działać jako artyści plastycy, projektanci, nauczyciele, animatorzy, kuratorzy, czy promotorzy sztuk plastycznych.

Na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, który ma w swojej ofercie Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, prowadzone jest kształcenie w zakresie tradycyjnych sztuk pięknych oraz nowych mediów obejmujące większość dyscyplin sztuk plastycznych: rysunek, malarstwo, grafikę, rzeźbę, projektowanie graficzne, fotografię, multimedia, intermedia.

Uzupełnia je wiedza z zakresu historii i teorii sztuki, filozofii i estetyki, marketingu i rynku sztuki, pozwalająca na projektowanie i realizację działań w obszarze animacji kultury i promocji sztuki, organizowanie imprez kulturalnych i wystaw.

Dla dwóch grup przyjętych na studia, po I roku studiów uruchomione zostaną dwie specjalności, na które zapisze się najwięcej osób chętnych, spośród:

  • rzeźba i formy przestrzenne,
  • grafika,
  • malarstwo,
  • fotografia.

Perspektywy zawodowe:

  • artysta plastyk prowadzący własną indywidualną twórczość,
  • animator działań twórczych w dziedzinie kultury,
  • kurator i promotor sztuk plastycznych na rynku sztuki – w galeriach, muzeach, instytucjach promocyjnych i marketingowych,
  • projektant – w graficznych pracowniach projektowych, agencjach reklamowych,
  • nauczyciel w zakresie edukacji plastycznej – po ukończeniu wymaganego cyklu kształcenia nauczycielskiego obejmującego studia I stopnia oraz studia II stopnia.

Kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych w Lublinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia artystyczne Lublin. Interesujesz się sztuką zarówno w kontekście sztuk plastycznych lub muzycznych i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia artystyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia