Kierunki studiów KatowicenewStudia GliwiceStudia KatowiceStudia techniczne

Elektrotechnika w Katowicach i Gliwicach

Myślisz o tym, by wybrać studia techniczne w aglomeracji śląskiej? Dowiedz się więcej o kierunku elektrotechnika. Poznaj ofertę, którą ma dla kandydatów Politechnika Śląska!

Studia na kierunku elektrotechnika prowadzi Politechnika Śląska w Gliwicach. Co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o wyborze tego kierunku?

Elektrotechnika na Politechnice Śląskiej w Gliwicach

Absolwenci kierunku elektrotechnika (studia prowadzi Wydział Elektryczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach) posiadają wiedzę z zakresu elektrotechniki, elektroenergetyki, automatyki, robotyki, elektroniki analogowej i cyfrowej, eksploatacji systemów elektrycznych, posiadają także umiejętności w zakresie projektowania, konstrukcji, budowy i eksploatacji urządzeń, układów i systemów elektroenergetycznych oraz techniki bezpieczeństwa w różnych dziedzinach nowoczesnego przemysłu. Znają również podstawy prawa dla inżynierów, zasady organizacji i ekonomiki produkcji, zarządzania.

Studia te łączą współczesną elektrotechnikę z zagadnieniami elektroniki, automatyki, techniki mikroprocesorowej oraz informatyki, przy uwzględnieniu wymogów ekonomii i zarządzania.

Absolwenci kierunku elektrotechnika są przygotowani do samodzielnego prowadzenia prac studialnych, projektowych, inżynierskich i organizacyjnych. Mogą podjąć pracę w instytucjach naukowych. Obecnie zaliczają się do grupy najbardziej poszukiwanych i opłacanych specjalistów. Czekają na nich miejsca pracy w energetyce, przemyśle, a także w przedsiębiorstwach polskich i zagranicznych.

Specjalność:

  • Inżynieria elektryczna

W ramach specjalności bloki przedmiotów obieralnych:

  • Automatyka i metrologia elektryczna,
  • Elektroenergetyka,
  • Przetwarzanie i użytkowanie energii elektrycznej,
  • Systemy elektromechaniczne w przemyśle i transporcie,
  • Systemy mechatroniczne.

Kierunek elektrotechnika w Gliwicach

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne w Katowicach. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Katowice.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach i Gliwicach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia