Kierunki studiów WrocławStudia medyczneStudia Wrocław

Farmacja – Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Wybierasz się na studia medyczne w Warszawie? Myślisz o karierze w branży farmaceutycznej? Dowiedz się więcej o kierunku farmacja.

Studia na kierunku farmacja prowadzi Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Farmacja to nauka o przygotowywaniu, przechowywaniu, kontroli i dystrybucji leku. W czasie studiów poznasz metody opracowania, badań i wytwarzania leków, zarówno w aptekach jak i w przemyśle farmaceutycznym. Dowiesz się w jaki sposób lek działa na ludzki organizm oraz jak można go badać z wykorzystaniem specjalistycznych metod chemicznych, biologicznych, farmaceutycznych, farmakologicznych i klinicznych.

Wiele zajęć prowadzonych jest w laboratoriach, dzięki czemu studia pozwolą ci rozwinąć systematyczność i precyzję niezbędną w pracy technologicznej lub analitycznej. Praca farmaceuty w aptece lub szpitalu opiera się także na kontakcie z pacjentem, dlatego nauczysz się zasad opieki farmaceutycznej, która wspomaga bezpieczeństwo i skuteczność stosowania leków. Dowiesz się także jak zarządzać apteką i jak pomagać na co dzień jej pacjentom oraz jak współpracować z lekarzem i pozostałym personelem medycznym. Zaznajomisz się z przepisami prawa farmaceutycznego oraz z zasadami produkcji leków zgodnie z najnowocześniejszymi obowiązującymi standardami dobrej praktyki wytwarzania.

Farmaceuci realizują swoje zadania głównie w aptekach ogólnodostępnych i szpitalnych, pracują też w szpitalach, np. na stanowisku farmaceuty klinicznego, oraz w przemyśle farmaceutycznym, w tym laboratoriach technologicznych i analitycznych, w działach naukowych, produkcyjnych, badawczo-rozwojowych, sprzedażowych, w działach badań klinicznych leków.

Ciekawą ścieżką kariery jest praca w ośrodkach badawczych i laboratoriach administracji państwowej lub w inspekcji farmaceutycznej. Absolwenci zainteresowani rozwojem naukowym mogą znaleźć pracę w uczelniach i instytutach naukowych zajmujących się badaniem i rozwojem nowych leków.

Kierunek farmacja we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Wrocław. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia