Kierunki studiów GdańskStudia GdańskStudia medyczne

Zdrowie publiczne – studia w Gdańsku

Interesują Cię studia medyczne w Gdańsku? Myślisz o tym, by w przyszłej pracy zawodowej łączyć wiedzę z zakresu nauk o zarządzaniu z wiedzą medyczną, ekonomiczną, czy prawniczą? Dowiedz się więcej o kierunku zdrowie publiczne.

Studia na kierunku zdrowie publiczne – zarządzanie w systemie zdrowia prowadzi Gdański Uniwersytet Medyczny. Jest to unikatowy w skali kraju kierunek przygotowujący do pracy w sektorze ochrony zdrowia na średnim szczeblu wykonawczym oraz zarządczym.

Kierunek jest odpowiedzią na rosnące potrzeby profesjonalizacji osób pracujących w sektorze ochrony zdrowia. Koordynowany jest przez Centrum Rozwoju Kompetencji, Zintegrowanej Opieki i e-Zdrowia i w dydaktyce wykorzystuje nowoczesne technologie telemedyczne. Założeniem kierunku studiów jest połączenie wiedzy z zakresu medycyny, zdrowia publicznego oraz zarządzania w podmiotach systemu ochrony zdrowia. Takie unikatowe połączenie ma na celu przygotowanie absolwenta do efektywnej pracy w podmiotach leczniczych, jednostkach administracji centralnej i samorządowej przy zrozumieniu przez niego uwarunkowań prawnych, ekonomicznych, społecznych funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Absolwenci kierunku zdrowie publiczne – zarządzanie w systemie zdrowia mają być istotnym wsparciem i uzupełnieniem obecnie istniejącego systemu organizacji opieki nad pacjentem na wszystkich etapach. Celem stworzenia tego kierunku jest również przygotowanie profesjonalnych kadr, które samodzielnie będą mogły prowadzić działania w obszarze zdrowia publicznego (edukacja, koordynacja, wsparcie, promocja zdrowia) oraz organizacji i zarządzania w ochronie zdrowia (realizacji projektów, finansowanie, organizacja pracy) zarówno w ramach struktur publicznych, niepublicznych jak i działań trzeciego sektora. Program studiów ma umożliwić absolwentom podejmowanie pracy na stanowiskach wykonawczych oraz średniego stopnia kierowniczego podmiotach leczniczych, jednostkach samorządu terytorialnego i administracji centralnej a także w instytucjach nadzorczych, kontrolnych i organizacjach pozarządowych.

Kierunek zdrowie publiczne w Gdańsku

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Gdańsk. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia