Studia Białystok

Festiwal „Women in Tech Days 2021″

Unikatowe oferty szkoleń, warsztatów, staży, praktyk, programów mentoringowych i stypendiów oraz spotkania z kobietami, które osiągnęły sukces. Taki jest festiwal „Women in Tech Days 2021″, który odbędzie się 25-26 maja. Do udziału w nim zaproszone są przede wszystkim studentki, doktorantki, naukowczynie zainteresowane nowymi technologiami. Organizatorzy zapewniają, że panowie, tradycyjnie, też są mile widziani. Partnerem festiwalu jest Uniwersytet w Białymstoku.

Wydarzenie jest bezpłatne i będzie odbywać się onlineOrganizowane jest przez Fundację Edukacyjną “Perspektywy” we współpracy z partnerami technologicznym i najlepszymi uczelniami technicznymi w Polsce.

W trakcie festiwalu (www.womenintechday.plbędzie można wysłuchać wystąpień kobiet, które osiągnęły sukces w branżach związanych z nowymi technologiami. Warto również wybrać dla siebie specjalistyczne warsztaty spośród 36 propozycji (tech i soft skills). Te zostały przygotowane m.in. przez takie firmy jak: Standard Chartered, 3M, Intel, Fujitsu, Procter & Gamble, Luxoft.

Kolejna strefa to spotkania mentoringowe video z pracownicami najlepszych firm technologicznych – warto wybrać wcześniej mentora i zarezerwować czas na spotkanie z  nim. Odbędą się też pierwsze w Polsce kobiece targi kariery TECH&IT. Będzie można znaleźć pierwszą lub kolejną pracę, bo swoje oferty przygotowało 20 firm HIGH TECH.

Festiwal będzie się odbywać online na zaawansowanej platformie eventowej Swapcard.

Do wyboru są m.in.:

  • Inspirujące Tech Talks – rozmowy o trendach technologicznych, które zdefiniują najbliższą przyszłość, o specjalizacjach, jakie w najbliższej przyszłości będą przepustką na globalny rynek pracy
  • Career EXPO – interaktywna przestrzeń doradztwa, unikatowe oferty szkoleń, warsztatów, staży, praktyk, programów mentoringowych i stypendiów.
  • Warsztaty – TECH & SOFT – eksperci z firm technologicznych podziela się swoją wiedzą praktyczną z  z umiejętności technicznych i miękkich
  • Women in Tech – Role Models Sessions & Keynote Speech – spotkania z wybitnymi kobietami, które w świecie technologii zbudowały spektakularną karierę.
  • Strefa Mentoringu – niepowtarzalna okazja porozmawiania 1:1 online z pracownikami firm technologicznych, startuperkami i naukowczyniami
  • Women in Tech NIGHT – Wieczór z autorkami najciekawszych książek o technologiach, rozmowy podczas Evening Chat Tables, Koktajl Party oraz Women in Tech Night Dance Party.

Aby dołączyć do „Women in Tech Days 2021″, wystarczy się zarejestrować: https://womenintechday.pl/rejestracja/

Więcej informacji i szczegółowy program na stronie: https://womenintechday.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia