Kierunki studiówKierunki studiów ToruńStudia humanistyczneStudia Toruń

Filozofia – studia w Toruniu

Czasy, w których żyjemy wymagają głębokiej refleksji. Wiele osób poszukuje odpowiedzi na fundamentalne pytania. Może właśnie studia na kierunku filozofia będą ciekawym intelektualnym doświadczeniem. Jest uczelnia, która proponuje w Toruniu studia filozoficzne.

Studia na kierunku filozofia to propozycja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studia filozoficzne znaleźć można w ofercie, któą przygotował Wydział Filozofii i Nauk Społecznych UMK.

Filozofia na UMK

Studia filozoficzne na UMK mają na celu wykształcenie osób swobodnie dobierających właściwe narzędzia do stawianego przed nimi zadania i bez problemu dostosowujących się do nowych sytuacji i wyzwań. Są to umiejętności ogromnie przydatne na dzisiejszym, zmieniającym się z roku na rok rynku pracy.

Absolwent uzyskuje wiedzę w zakresie przedmiotów stanowiących fundament wykształcenia ogólnego i specjalistycznego: historii filozofii, teorii poznania, ontologii, logiki, semiotyki, estetyki, etyki, retoryki, translatoryki, języków obcych.

Studia uczą artykułowania oraz uzasadniania własnych poglądów, a także prezentowania, analizy i interpretacji stanowisk filozoficznych i światopoglądowych. Umożliwiają one kontynuację edukacji na tym samym lub innym kierunku, a także wybór rozmaitych dróg kariery zawodowej.

Co po studiach?

Na współczesnym rynku pracy coraz częściej poszukuje się osób z umiejętnością elastycznego i abstrakcyjnego myślenia, będącego alternatywą dla wąskich specjalizacji. Te umiejętności, które wypracowywane są w toku studiów filozoficznych, umożliwiają samodzielne i niezależne funkcjonowanie w życiu społecznym. Poznanie mechanizmów kulturowych rządzących naszą rzeczywistością, znajomość metod perswazyjnych i umiejętność logicznego myślenia, umiejętności negocjacyjne i łatwość w interpretacji odmiennego stanowiska, znajomość języków obcych umożliwiająca interpretację bardzo abstrakcyjnych tekstów, stanowią wielką pomoc w życiu społecznym i zawodowym.

Warto również zobaczyć relację z drzwi otwartych na WFINS UMK.

Kierunek filozofia w Toruniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia humanistyczne Toruń. Interesujesz się kulturą, pociąga cię filozofia i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia humanistyczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia