Kierunki studiów KrakówNoweStudia ekonomiczneStudia KrakówTOP KrakówTop studia

Finanse i rachunkowość w Krakowie

Wybierasz się na studia ekonomiczne w Krakowie? Szczególnie interesuje Cię kierunek finanse i rachunkowość? Do wyboru będziesz mieć jedną uczelnię publiczną i trzy niepubliczne.

Gdzie studiować kierunek finanse i rachunkowość w Krakowie?

Jeśli chcesz wybrać kierunek finanse i rachunkowość w Krakowie, to Twój wybór będzie ograniczony do czterech uczelni. Pierwsza, publiczna – to Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UEK). Natomiast jeżeli zdecydujesz się by skorzystać z oferty jednej z uczelni prywatnych, to na kandydatów czekać będą: Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie, Krakowska Akademia im. Frycza Modrzewskiego oraz Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie.

Finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie

Po studiach na tym kierunku na UEK nie tylko nie będzie Ci obca wiedza ekonomiczna, ale przede wszystkim zrozumiesz finansowe mechanizmy funkcjonowania współczesnej gospodarki rynkowej, jej instytucji i podmiotów gospodarczych. Na finansach i rachunkowości poznasz podstawowe teorie pieniężno-ekonomiczne, a także zasady sprawozdawczości w ujęciu krajowym i międzynarodowym. Rozwiniesz umiejętność analitycznego myślenia, dokładność, umiejętność podejmowania decyzji.

Specjalności:

 • Finanse i rachunkowość – Bankowość
 • Finanse i rachunkowość – Doradztwo biznesowe
 • Finanse i rachunkowość – Doradztwo podatkowe
 • Finanse i rachunkowość – Finanse i administracja
 • Finanse i rachunkowość – Finanse przedsiębiorstw
 • Finanse i rachunkowość – Rachunkowość i rewizja finansowa
 • Finanse i rachunkowość – Rynki finansowe
 • Finanse i rachunkowość – WISE
 • Finanse i rachunkowość – Corporate Finance & Accounting (w języku angielskim)

Finanse i rachunkowość w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie

Wybierając kierunek finanse i rachunkowość w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie możesz uzyskać certyfikat samodzielnego księgowego i być gotowym do pracy w zawodzie już po 2. roku studiów bez konieczności dodatkowych kursów. Ta certyfikacja jest możliwa dzięki współpracy uczelni ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce.

Student zdobędzie kompetencje w zakresie umiejętności planowania i raportowania finansowego w przedsiębiorstwie oraz oceny kondycji finansowej firmy, dokonania wyceny jej wartości i rozumienia sprawozdań finansowych. W ramach wybranych modułów (dawnych specjalności) student pogłębi swoją wiedzę.

Moduły kształcenia:

Finanse i rachunkowość w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

Studia finanse i rachunkowość w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego łączą zagadnienia z zakresu zarządzania, ekonomii, prawa i innych dyscyplin w ramach nauk społecznych. Przygotowują studentów do prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz ewidencji dla celów podatkowych. Zaznajamiają z zasadami funkcjonowania podatków w polskiej rzeczywistości gospodarczej, rachunkowości finansowej w oparciu o regulacje krajowe i międzynarodowe. Po ukończeniu studiów I stopnia istnieje możliwość kontynuowania nauki na drugim stopniu – magisterskim, w ramach ścieżki specjalizacyjnej „Rachunkowość w zarządzaniu” na kierunku „Zarządzanie” (bez żadnych różnic programowych).

Finanse i rachunkowość w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w WSZiB w Krakowie to prosta droga do kariery, w której wymagana jest wiedza ekonomiczna, z zakresu prawa, bankowości i rachunkowości, a także znajomość instrumentów finansowych. Kompleksowy, nowoczesny i dostosowany do potrzeb rynku pracy program kształcenia daje wiedzę i umiejętności potrzebne do planowania finansowych aspektów przedsięwzięcia, skutecznego pozyskania funduszy na jego realizację.

Moduły kształcenia:

 • Audyt i rewizja finansowa
 • Bankowość
 • Finanse przedsiębiorstwa
 • Automatyzacja i robotyzacja procesów finansowo-księgowych
 • Finanse w korporacjach międzynarodowych
 • Rachunkowość

Czy warto studiować finanse i rachunkowość?

Finanse i rachunkowość to obecnie jeden z najpopularniejszych kierunków studiów. Studia te są wartościowe i mogą zapewnić dobrą pracę, nawet już na początku zawodowej kariery. Studia na kierunku finanse i rachunkowość przygotowują do pracy, w której pożądana jest wiedza ekonomiczna, z zakresu prawa, bankowości i rachunkowości, a także świadomego korzystania z instrumentów finansowych.

Studiowanie na kierunku Finanse i rachunkowość umożliwia zdobycie wszechstronnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości przedsiębiorstw oraz instytucji ubezpieczeniowych, finansowych, funkcjonowania rynków finansowych i wykorzystywania ich instrumentów Studenci uczą się przygotowywania informacji finansowych, ich analizowania, oceniania ryzyka, podejmowania trafnych decyzji finansowych, znajdowania optymalnych rozwiązań w różnych warunkach gospodarczych.


Dowiedz się więcej o tym kierunku, korzystając z informacji przygotowanych przez prowadzące go uczelnie:

Kierunek finanse i rachunkowość w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Kraków. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia